Ujčík o bídě Boleslavi: Hráči nepřijali role, tým nebyl šťastně složený | iSport.cz
24. března 2018 • 19:19

Ujčík o bídě Boleslavi: Hráči nepřijali role, tým nebyl šťastně složený

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Mladé Boleslavi měli kvalitu na to, aby se v extralize pohybovali jinde než ve skupině o umístění, jenže k tomu by potřebovali v první řadě přijmout své role v týmu. Právě tento problém označil za hlavní důvod nepovedeného ročníku asistent trenéra Viktor Ujčík.Ujčík byl u týmu po celou dobu a prožil tak velmi nelehkou první sezonu v klubu, kam zamířil z Jihlavy. Bývalý vynikající útočník byl nejprve asistentem hlavního kouče Patrika Augusty, s nímž přišel do Bruslařského klubu z Vysočiny, posléze pomáhal ze stejné pozice Vladimíru Kýhosovi, který v polovině listopadu odvolaného Augustu nahradil.

"Nerad se ohlížím zpátky, protože si myslím, že ten tým měl na víc, než co nakonec předvedl. Bohužel souhrou nějakých okolností, kdy jsme nedokázali zvládnout zápasy, co jsme prohrávali o gól, se sezona vyvíjela, jak se vyvíjela. Právě takových zápasů bylo strašně moc," řekl Ujčík ČTK.

"Když jsme pak nebyli schopní dělat body, přišel trošku neklid a stres na naše hokejky. A i kluci, kteří hokej hrát umí, tak nedokázali situace řešit hokejově a nedávali jsme góly. Bylo to takové upracované. Kolikrát jsme měli výborný nástup, ale nedali jsme gól a naopak nás inkasovaný srazil. Psychika je v hokeji strašně důležitá a ani tu jsme nedokázali zvládnout," připomněl Ujčík.

Hokejisté Mladé Boleslavi měli kvalitu na to, aby se v extralize pohybovali jinde než ve skupině o umístění.
Hokejisté Mladé Boleslavi měli kvalitu na to, aby se v extralize pohybovali jinde než ve skupině o umístění.

Středočechům nepomohlo k oživení nic. "Došlo k výměně trenéra, pak i k výměně manažera, ale řekl bych, že projev našeho týmu byl pořád takový, že jsme byli schopní sice porazit kohokoliv, ale zrovna tak jsme byli schopní s kýmkoliv prohrát," přiznal Ujčík.

"Myslím, že to bylo tím, že jsme tady měli moc hokejistů, kteří si mysleli, že patří do prvních dvou pětek, ale málo takových těch hokejových pracantů, kteří by svou roli přijali a byli za ni rádi. Na můj vkus tam bylo málo bojovnosti a bez toho se zápasy v extralize - i když máte dobrý tým - vyhrávat nedají," prohlásil Ujčík.

Záchvěv naděje přišel jen v lednu s čtyřzápasovou vítěznou šňůrou. "Tam už to vypadalo, že ten kopec konečně přelezeme a bude to dobré, ale pak jsme do toho zahučeli zpátky takovým způsobem, že jsme se nestačili divit. A jen jsme si lámali hlavu, čím to může být. Věřím však na to, že existuje nějaký hokejový pánbůh. A my jsme prostě nepracovali tak tvrdě, prostě jsme tomu nepodřídili všechno, proto nám to dal na konci sežrat," domnívá se Ujčík, trojnásobný mistr světa z let 1996, 1999 a 2001.

"Celkově jsme asi neměli ten tým od začátku sezony úplně šťastně složený. Vzadu bylo dost nezkušených beků a co si budeme povídat - hokej se hraje hlavně odzadu. Samozřejmě na tom mají svůj podíl ale i útočníci, kteří musí více pomoct, protože na to ledě hrají všichni za tým a výsledek je obrazem hry celého týmu," zdůraznil Ujčík.

Přesto našel v nepovedeném období i pozitiva. "Nechci nikoho vyzdvihovat, protože je to kolektivní hra, ale pravdou je, že výkony některých kluků byly příslibem do budoucna. Je třeba si z toho vzít ponaučení do další sezony, i když ať se na to díváte, jak se na to díváte, tak jsme neuspěli," uvedl Ujčík.

Tým by podle vyjádření sportovního manažera Jaromíra Látala měl nadále vést Kýhos, který má smlouvu i na příští sezonu. Stejně je na tom i Ujčík, ale Kýhos si má vybrat realizační tým a není tak zcela jisté, zda u týmu setrvá i asistent.

"Určitě se tady budou dít nějaké personální změny, ať už ve složení mužstva, nebo i třeba realizačního týmu, takže jsme všichni v očekávání, co se bude dít. Tým je každopádně třeba poskládat tak, aby bylo jasně dané, jakou má kdo v týmu roli. A tu roli si plnil. Ve chvíli, kdy si to plnit nebude, tak je třeba mu to říct, když se nebude chtít přizpůsobit, tak se s ním rozloučit. Každý je v týmu za něco placený, tak to musí odvádět," uzavřel hodnocení nepovedené sezony Ujčík.

Mladá Boleslav - Litvínov: Klepiš dostal trest do konce utkání za nesportovní chování

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud