Skalp týmu KHL! Olomouc v přípravě porazila Vladivostok, vyhrál i Hradec

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Hokejisté Olomouce porazili v přípravě na nový ročník extraligy účastníka Kontinentální ligy Vladivostok 4:2. Hradec Králové rovněž v domácím prostředí vyhrál nad kazašským celek Saryarka Karaganda z ruské Vyšší ligy 3:1. Litvínov prohrál v Drážďanech s Eisbären Berlín 1:3 a Karlovy Vary vstoupily do turnaje ve slovinském Bledu výhrou nad Villachem 6:2.

Olomouc sice s Admiralem prohrávala po brance Sergeje Koňkova, ale na konci úvodní třetiny otočili stav Miroslav Holec a David Ostřížek, který využil přesilovou hru.

V závěru druhé části vyrovnal rovněž v početní výhodě Denis Vicharev. Ve 47. minutě však skóroval rovněž v přesilovce Jiří Ondrušek a připsal si vítěznou trefu. Výsledek ještě před 2458 diváky pečetil svou druhou brankou v utkání Ostřížek.

Hradecký Mountfield po první třetině prohrával, když Karaganda využila díky brance Dmitrije Michajlova přesilovou hru. V druhé třetiny obrátili vývoj rovněž v početních výhodách David Váňa a Richard Nedomlel. Ve 46. minutě se ještě trefil Jakub Muška.

Litvínov prohrával s úřadujícím německým vicemistrem po první třetině 0:2 po gólech Marka Olvera a Brendana Ranforda. Ve 37. minutě sice snížil Peter Jánský, ale v závěrečném dějství pojistil Eisbären výhru Jamie MacQueen.

Karlovarská Energie se dostala proti Villachu v úvodní části do dvoubrankového náskoku, skóre otevřel Martin Kohout a v přesilové hře zvýšil Tomáš Mikúš.

Účastník EBEL sice do 31. minuty díky MacGregoru Sharpovi a Jamiemu Fraserovi vyrovnal, ale za 88 sekund vrátil Karlovým Varům vedení Jakub Flek a minutu před koncem druhé třetiny upravil na 4:2 Ondřej Beránek. Ve třetí třetině ještě zvýraznili skóre Martin Rohan a znovu Flek.

V sobotu od 16:30 bude hrát Energie o první místo ve skupině B a postup do finále s Medveščakem Záhřeb, který podlehl Villachu 2:3 v prodloužení.

Páteční přípravné zápasy:

HC Olomouc - Admiral Vladivostok 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 19. a 59. Ostřížek, 18. Holec, 47. Ondrušek - 4. Koňkov, 39. Vicharev.

Mountfield Hradec Králové - HK Saryarka Karaganda 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Váňa, 32. Nedomlel, 46. Muška - 16. Michajlov.

Eisbären Berlín - HC Verva Litvínov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0), hráno v Drážďanech
Branky: 10. Olver, 14. Ranford, 48. MacQueen - 37. Jánský.

Hokejový turnaj v Bledu (Slovinsko):

EC Villach SV - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Branky: 29. Sharp, 31. Fraser - 32. a 56. Flek, 15. Kohout, 19. T. Mikúš, 39. O. Beránek, 49. M. Rohan.