30. října 2018 • 16:06

Mountfield vybral kapitána. Graňák střídá Koukala, pykajícího za zkrat

Autor: mir
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
TOP góly 9. kola: ukrajinské torpédo U Nisy i Zorvanova paráda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do Chomutova na úterní extraligu vyrazili s novým kapitánem. Odvolaného vůdce týmu Petra Koukala střídá u hradeckého týmu Dominik Graňák. Zkušený slovenský obránce dostává céčko na dres poté, co prestižní výsada byla odebrána útočníkovi Koukalovi za extempore v nedělním utkání se Spartou (2:3).Běžela 56. minuta vyhecované nedělní partie Hradce Králové se Spartou, domácí zkoušeli ztracený dvougólový náskok nabýt zpět vítěznou třetí trefou. Místo toho přišel Koukalův odchod pod sprchy za nešetrný zákrok na obránce Tomáše Dvořáka. Ten Koukalovi sevřel nohu, načež hradecký lídr se dostal do nekomfortní pozice, bál se o své koleno. A poté v emocích jednal, Dvořáka dvakrát vztekle sekl.

Od sudích nafasoval pětiminutový trest a postih do konce utkání. Pražané přesilovku využili a dokonali obrat na 3:2. A případ Koukalovy mačety se naplno rozjel. „Je nám, jedno, kdo má kolik titulů, budujeme nový tým a vychováváme mladé hráče. Chceme, aby měli za kapitána vzor. Věřím, že Dominik Graňák takový bude. Na jeho jménu se shodli jak hráči, trenéři, tak i vedení. Domino je vedle Petra Koukala nejzkušenějším hráčem týmu, dokáže říci k věci svůj názor. Svým přístupem a výkony odpovídá tomu, proč si ho prakticky všichni zvolili,“ sdělil pro iSport.cz Jaroslav Bednář, sportovní manažer Mountfieldu HK.

Mountfield HK - Sparta: Kiks kapitána Hradce! Koukal sekl sparťana Dvořáka do nohy. Dostal trest do konce utkání
Video se připravuje ...

Bednář věří, že Koukalovi klubový tah prospěje. „Po špatném začátku sezony, který Kouky má, jsme se rozhodli mu trochu odlehčit povinnosti. Věříme, že to Koukyho nabudí, půjde herně nahoru a bude podávat takové výkony, jaké se od něj očekávají. Je to čistě pomoc Petrovi, aby se vrátil zpátky do starých Koukalovských časů.“

Mistr světa z roku 2010 vyfasoval od disciplinární komise stopku na dvě utkání, nezahraje si dnes v Chomutově a v pátek doma proti Zlínu.

Hradečtí hokejisté smutní po ztraceném domácím utkání se Spartou
Hradečtí hokejisté smutní po ztraceném domácím utkání se Spartou

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
5. kolo
Články odjinud


Články odjinud