SESTŘIH: Sparta - Vítkovice 1:4. Výhra i s virózou, zářili Roman s Bartošákem

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

I s týmovou virózou se dá vyhrát, navíc na ledě lídra tabulky. Vítkovice se ve středeční dohrávce 15. kola Tipsport extraligy dokázaly vypořádat s epidemií řádící v kabině i se soupeřem, na ledě Sparty vyhrály 4:1. Dvakrát se prosadil Ondřej Roman, další góly přidali šikovnou tečí Radoslav Tybor a trefou do prázdné branky Roman Szturc. O jediný gól Pražanů se postaral Lukáš Pech, který odrazil puk o Ondřeje Romana. Atraktivní zápas okořenila také bitka Jana Košťálka s Davidem Květoněm a parádní zákrok Patrika Bartošáka.

Vítkovice potvrdily, že se jim proti Pražanům daří, ve vzájemných zápasech bodovaly podesáté v řadě, z toho devětkrát vyhrály.

Úvod utkání patřil domácím, do vedení se však dostali hosté. Vrána totiž dvě své šance v první minutě nevyužil, Bartošák si poté poradil i s dalšími ožehavými situacemi. A Vítkovice následně udeřily. Baranka zastavil na útočné modré čáře puk, podařilo se mu následně přihrát před brankou volnému Romanovi, který překonal Machovského .

Pražané mohli vyrovnat v oslabení, Kumstát ale brejk nezakončil ideálně. Při další přesilové hře hostů měl druhý gól na hokejce Tybor, Machovský si ale s jeho zakončením poradil.

SESTŘIH: Sparta - Vítkovice 1:4. Hosté vyhráli i s virózou, řádil Roman

Následně Sparta na přelomu první a druhé třetiny nevyužila první přesilovku a aktivitu převzali Ostravané. Paradoxně však sami inkasovali, když Bartošáka se štěstím překonal Pech, jehož nahození zpoza branky srazil za čáru nechtěně Roman. V polovině utkání se do brejku dostal hostující Zdráhal, ani on ale samostatný nájezd neproměnil.

Ve 34. minutě si vybral slabší chvilku Machovský, jehož překvapilo Romanovo nahození od mantinelu v rohu kluziště a Vítkovice opět vedly. Vyrovnat mohl ve 39. minutě Kumstát, Bartošák však jeho gólovou šanci opět zlikvidoval.

Sparťané nedokázali se soupeřem srovnat krok ani v další početní výhodě a i kvůli tomu ve 49. minutě prohrávali již 1:3. Za záda Machovského prošla tečovaná střela Černého od modré čáry. Pražané v předešlých dvou zápasech dokázali smazat ve třetí části dvoubrankové manko, tentokrát ale úspěšní nebyli. Navíc sami ještě jednou inkasovali, když v další početní výhodě riskovali bez brankáře. Sparta tak doma prohrála podruhé za sebou.

Ohlasy trenérů:

Uwe Krupp (Sparta): „Vítkovice dnes hrály dobře. Daly góly ve správný čas. Hrály velmi dobře v obraně a jejich brankář měl svůj den. My jsme začali velmi dobře, první střídání byla výborná, ale inkasovali jsme jako první. Poté jsme se vrátili do zápasu, vyrovnali jsme a věděli jsme, že další gól bude hodně důležitý. A daly ho Vítkovice. Měli jsme pak ještě několik šancí, ale nevyužili jsme je.“
Jakub Petr (Vítkovice): „Zápas se mi samozřejmě hodnotí dobře. Hokej mě dnes ohromně bavil. Byl bruslivý, byla tam energie, agresivita. Před pár dny se objevilo, že mladým hráčům chybí pracovitost, ale jsem rád, že dnes naše mužstvo v sestavě s hodně mladými hráči dokázalo hrát s takovým týmem, jako je Sparta. Samozřejmě, že kdyby Sparta v prvních třech střídáních, kdy se dostala do šancí, dala gól, tak by se uklidnila a mohlo to mít jiný průběh. Na druhou stranu jsme si my ve druhé třetině vytvořili hodně tutovek, které jsme měli proměnit. Ve třetí třetině jsem s ohledem na to, co nás v minulých dnech potkalo, měl obavy, jestli fyzicky vydržíme. Jsem ale rád, že to dopadlo dobře.“

Domácí: 24:38. Pech

Hosté: 01:55. O. Roman, 33:13. O. Roman, 48:10. Tybor, 55:39. Szturc

Domácí: Machovský (Honzík) – Gregorc, Delisle, Blain, Kalina, Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Pavelka – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – Říčka, Sill, Jarůšek – Kumstát, Pech (A), Forman (A) – Pšenička, Smejkal, Beran.

Hosté: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Š. Stránský, P. Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž.

14. Pardubice 52 9 2 5 36 102:187 36

Sparťanský obránce Jan Košťálek se v první třetině pěstmi pustil do Davida Květoně z Vítkovic

Klíčové momenty utkání:

Sparta - Vítkovice: Puk skončil v prázdné brance, prosadil se Szturc, slavil i Bartošák, 1:4

Sparta - Vítkovice: Domácí na kolenou, Tybor se prosadil šikovnou tečí, 1:3

Sparta - Vítkovice: Zákrok roku?! Bartošák v tutovce vychytal Kumstáta

Sparta - Vítkovice: A znovu on! Roman vstřelil druhý gól hostů, 1:2

Sparta - Vítkovice: Přečíslení! Zdráhal Machovského nepřekonal

Sparta - Vítkovice: Je vyrovnáno! Pech nahodil puk do brankoviště a Roman si ho srazil do vlastní branky, 1:1

Sparta - Vítkovice: Rukavice dolů! Květoň najel do Machovského, Košťálek se do něj pustil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Vítkovice: Domácí obrana zaváhala a Roman vstřelil první gól hostů, 0:1