Asi mi pomohl řízek a salát, smál se po hattricku hrdina Komety Holík | iSport.cz
Michal Kvasnica
26. prosince 2018 • 21:20

Asi mi pomohl řízek a salát, smál se po hattricku hrdina Komety Holík

Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš

V posledních třinácti zápasech nasbíral brněnský útočník Petr Holík devatenáct kanadských bodů. Ve středu v Olomouci se při výhře 5:4 blýskl hattrickem, jednou asistencí a opět se tak připomněl reprezentačnímu trenérovi Miloši Říhovi, který jej dosud opomíjí.

Domácí: 16:15. Jergl, 18:46. J. Knotek, 37:27. Ondrušek, 38:25. J. Knotek

Hosté: 23:07. P. Holík, 25:47. Köhler, 27:59. Zaťovič, 30:00. P. Holík, 63:25. P. Holík

Domácí: Konrád (Lukáš) – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek (A), Hlaváč, Dajčar – Ostřížek, J. Knotek (A), V. Tomeček – Burian, Strapáč, Podlaha – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný (C), Mráz.

Hosté: Vejmelka (Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Střondala, Süss.

Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer

Zimní stadion Olomouc

5500 diváků

Začněme tím rozhodujícím okamžikem v prodloužení, kdy jste si povodil olomouckou obranu...
„Mně nic jiného nezbývalo, protože jejich hráči tam naskákali. Nechtěl jsem nikoho trefit, měl jsem čas, takže jsem si nechal puk na hokejce a počkal si na správný okamžik. Naštěstí to vyšlo.“

Dva body po bláznivém průběhu nakonec berete?
„Mohli jsme vyhrát i za tři body, i když to tak na začátku nevypadalo. Odskočili jsme, pak nás vyčapal jejich gólman, ale naštěstí jsme zvládli aspoň prodloužení a máme dva body. Bereme to.“

Olomouc - Kometa Brno: Petr Holík zkompletoval v prodloužení hattrick a rozhodl utkání, 4:5

Zvlášť po nepovedené první třetině, po které jste prohrávali 0:2, že? Bylo v kabině dusno?
„Ani moc ne. Něco jsme si samozřejmě řekli, ale spíš jsme se domlouvali, jak budeme hrát dál. Ani do té doby to z naší strany nebo špatné, takže v šatně žádné dusno nebylo. Spíš jsme řešili taktické věci.“

Připsal jste si hattrick a asistenci. Vypadá to, že vánoční čas vám vyhovuje...
„Myslím, že ne! To bych musel před začátkem zápasu jíst řízek s bramborovým salátem, což nemůžu. (směje se) I když... Asi je pravda, že řízek i salát nakonec pomohl.“

Olomouc - Kometa Brno: Petr Holík z protiútoku navýšil vedení hostů, 2:4

Olomouc - Kometa Brno: Petr Holík utekl domácí obraně a tváří v tvář Konrádovi snížil na rozdíl jediné branky, 1:2

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.