Plekanec musel strpět porážku a ztratil zub: Našli ho naštěstí zametači

Autor: mir
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

„Aspoň něco pozitivního,“ utrousil Tomáš Plekanec pár minut po zápase v Ostravě, kde jeho Kometa padla 1:4. Vítkovičtí předvedli příkladný systémový hokej, chytrý, drželi se stanovené taktiky. Brno kupilo chyby v defenzivě, nedávalo góly. Nedávná posila Komety 35letý Plekanec měl dílčí radost z všímavé obsluhy hrabel, kteří v komerčních přestávkách čistí ledovou plochu.

Domácí: 09:44. Š. Stránský, 27:36. Výtisk, 51:16. Dej, 57:34. Olesz

Hosté: 22:46. Baranka

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (A), D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Trška, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Baláž, Poletín – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Hosté: Vejmelka (Dostál) – Baranka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – Kusko, Střondala, Köhler.

Hribik, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan

Ostravar aréna

9 539 diváků

Kluci z vítkovického oddílu našli hokejové hvězdě ze zápasu vylomený zub.

„Našel jsem Plekancovi stříbrný zub! Stříbrný,“ zářily oči jednoho z nich pár metrů od kabiny Komety. „Zrovna byl time out a kluci tam zametali. Potřeboval jsem, aby se po něm podívali a naštěstí ho našli. Jsem rád, že nebudu muset čekat na nový. Aspoň něco pozitivního, tedy relativně,“ utrousil Tomáš Plekanec. Zajímavostí bylo, že mezi skupinou chlapců-zametačů byl i potomek Davida Moravce, naganského šampiona a ikony vítkovického hokeje. „Tak toho jsem si nevšiml, ani se ke mně nehlásil,“ pousmál se Plekanec.

Jinak ale náladu neměl moc dobrou. Aby také ano. Kometa ve skvělé kulise padla. Minule dostala pět gólů doma s Litvínovem, v pátek čtyři další. „Poslední dobou dostáváme hrozně moc gólů. To se pak těžko vyhrává. Musíme to zlepšit, dostávat méně gólů, jinak nebudeme vyhrávat,“ měl jasno Tomáš Plekanec.

Vítkovice - Kometa Brno: Olesz tečoval puk na obranné modré, ten doklouzal až do prázdné branky, 4:1

Vítkovice - Kometa Brno: Dej umístil puk do levé části branky, 3:1

Vítkovice - Kometa Brno: Řekla ano! Fanoušek požádal svoji přítelkyni o ruku během zápasu