Chybí první centr? Hradec věří, že silný hráč vzejde z mladých | iSport.cz
Pavel Ryšavý
4. září 2019 • 12:19

Chybí první centr? Hradec věří, že silný hráč vzejde z mladých

TOP VIDEA
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta na Baníku remizuje, v Edenu domácí tým může inkasovat SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta na Baníku remizuje, v Edenu domácí tým může inkasovat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přípravou Hradce se pořád táhne jedno téma. První centr? Není. Nebo je, ale momentálně nehraje. Petr Koukal se dává dohromady po operaci kolene. Jiného tak kombinačně schopného středního útočníka Mountfield v kádru nemá. Riziko? Kvalitní křídla Červený, Smoleňák nebo Jergl nemusí prodat svůj potenciál naplno. „Petr Koukal se dává ale dohromady rychleji, než jsme čekali. Myslím, že s ním budeme moci počítat velmi brzy,“ tvrdí ale prezident klubu Miroslav Schön.Mountfield měl skvělou poslední základní část. V play off ale shořel proti Kometě. Vzpomínáte? Umělecký dojem něco mezi devítkou a desítkou. Ale neměl tak pevné gólmany. Marek Čiliak ho přechytal. Plus zamrzl v koncovce, dal jen čtyři góly. Petr Koukal chvíli zkoušel hrát i s vážně poraněným kolenem, ale nešlo to. Klíčový centr scházel, přesilovky byly toporné. Kometa šla dál, 4:0, můžete rozpustit led, nashledanou.

Teď je na několika místech Hradec silnější než v březnu. V Marku Mazancovi by měl mít kýženou silnou jedničku. „Hlavně jsme chtěli přivést kvalitního gólmana, což se nám, podařilo. Současné Markovy výkony tomu odpovídají a věříme, že to bude ještě lepší,“ pochvaluje si generální manažer Aleš Kmoníček. Dopředu dorazil střelec Rudolf Červený, expres Jordann Perret, šikula Aleš Jergl, talentovaný Adam Kubík. V play off útok Mountfieldu zešedl. Teď má větší grády.

Jenže ani jeden z nových hráčů není střední útočník číslo jedna. Tady dál visí díra. „Dívali jsme se na centry, kteří se vraceli domů. Chtěli jsme Čecha, prověřeného hráče, který to tady zná. S Kanaďany a cizinci je to spíš sázka do loterie, pokud chcete opravdu nějaké tvůrce hry,“ přiznal Kmoníček, že Hradec sondoval trh. „Domů se vraceli jenom Robert Kousal a Michal Bulíř, kteří ale zamířili do svých klubů, ze kterých odešli ven. Je strašně těžké nějakého top centra sehnat,“ dodal.

Do Hradce nakonec nedorazil nikdo. Na postu prvního centra zaskakuje v přípravě Daniel Rákos. Nehraje špatně, pracuje. Fyzicky vypadá výborně. Na druhou stranu jeho nejsilnější stránka je jinde, než aby rozdával utajené přihrávky a vyráběl pro své parťáky góly. Je schopný především směrem dozadu. „Jsem zastáncem výzev. Pevně věřím tomu, že někdo z mladých kluků se tady chopí své příležitosti. Pokud bude cítit, že někde v sestavě je volné místo, bude dostatečně ambiciózní, aby si o něj řekl. Třeba budeme i mile překvapeni,“ věří prezident klubu Miroslav Schön.

Reálný je navíc prý i dřívější návrat Petra Koukala do akce, přitom se s ním po operaci kolene počítalo spíš až kolem půlky října. „Dává se dohromady rychleji, než jsme čekali,“ prozradil boss.

Přitom už v minulé sezoně se přetřásalo, že sedmatřicetiletý centr z klubu odejde hlavně kvůli svému vysokému platu. Enormní zájem měly Pardubice. V létě mělo být téma na stole znovu, Dynamo by po bývalém kapitánovi skočilo okamžitě. „Zprávy, že by ale měl z klubu odejít, mohu dementovat,“ utnul další scénáře Schön.

Hradec tedy do sezony půjde i s Koukalem, až se dá dohromady. „V případě, že si vyhlásíme nějaké vyšší cíle v příštích sezonách, budeme muset dalšího středního útočníka, nebo spíš i dva hráče ještě sehnat. Myslím, že letos jedeme ale v nastavené koncepci, abychom postupně plnili cíle,“ uzavřel téma Kmoníček.

Před rokem Mountfield ubral plyn z vysokých ambicí a organizace od svého prezidenta dostala plán, že se mají víc a víc zapojovat vlastní odchovanci, chce jich mít v sestavě minimálně půlku. A tým na titul? Prý za pět let. Teď už tedy za čtyři. „Náš dlouhodobý cíl trvá, s prvním rokem jsem velmi spokojen a Tomáš Martinec odvedl kus dobré práce. Tým udělal větší pokrok, než jsme všichni za tuhle etapu představovali,“ pochvaloval si Schön. Pak ovšem dodal svůj klasický dovětek: „Jenom bych chtěl podotknout, že hradecký pan primátor říká, že i pětiletka může být splněna dříve. S tím souhlasím.“

Varianty pro středního útočníka a bilance v extralize

Petr Koukal

zápasy 606

body    309 (110+199)

Daniel Rákos

zápasy 495

body    142 (60+82)

Lukáš Cingel

zápasy 606

body    309 (110+199)

Michal Dragoun

zápasy 439

body    129 (56+73)

Maris Bičevskis

zápasy 41

body    10 (2+8)

Adam Kubík

zápasy -

body    -

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud