Extraligu udivuje 16letý SUPERtalent z Komety. Je dál než ostatní, říká otec | iSport.cz
Michal Koštuřík
20. října 2019 • 04:50

Extraligu udivuje 16letý SUPERtalent z Komety. Je dál než ostatní, říká otec

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před rokem ho rodiče poslali do světa. Z Troubek do Brna. Bylo mu patnáct, sotva vyšel základku. Zpočátku se Stanislav Svozil ve velkém městě ztrácel. „Asi pět dní jsem vůbec nevěděl, kde jsem, jakou šalinou mám jet,“ přiznává bek, jenž o rok později udivuje extraligu. Po boku má mistra světa Ondřeje Němce, je jinde než jeho vrstevníci. Do haly Komety už trefí bezpečně. „Před sezonou jsem vůbec nepřemýšlel, že bych mohl naskočit do nějakého ligového zápasu,“ přísahá. V zamčené části článku najdete i rozhovor se Stanislavem Svozilem starším, otcem brněnského objevu.Další Přerovák v kádru Komety. Kapitán Martin Zaťovič musí mít radost…Tomuto odchovanci Zubrů je sladkých šestnáct a projevuje se hlavně na ledě. „V šatně jsem nejmladší a asi nejtišší,“ uznává Stanislav Svozil, obří talent českého hokeje a obdivovatel švédského eskamotéra Erika Karlssona. „Odešlo nám dítě z domu a nejhůř to nese jeho mladší bratr David. Pro něj je to nejtěžší,“ vypráví mladíkův otec Stanislav Svozil starší.

Ukonči základní školní vzdělání a mazej na vysokou hokejovou. Z jasné představy rodičů nebyl Stanislav junior odvázaný. Chvíli se vzpouzel. „S Přerovem jsme postoupili do extraligy juniorů a nikam se mi nechtělo,“ potvrzuje reprezentant Česka U17 i U18. Chtěl zůstat doma, poblíž kamarádů.

O tom, že v Přerově vyrůstá extrémně zajímavý bek, se vědělo. Pod křídla si ho záhy vzala agentura Sport Invest. „Byl o něj zájem v Pardubicích, v Karlových Varech, v Plzni. Ale chtěli jsme, ať zůstane na Moravě. Když dostane kašlík a rýmu, aby to měl blízko domů,“ líčí s úsměvem otec. „Děda, babička, taťka i mamka říkali, že by bylo dobré zkusit něco nového. Všichni mi do hokeje hodně mluví. Chtěli, ať se osamostatním a posouvám se výkonnostně dál,“ vzdal se mladík přesile.

Maminka si logicky nejvíc přeje, ať zvládá střední školu a dokončí ji maturitou. Což nebude po zařazení do programu áčka Komety sranda. Už teď má v učení

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud