Oddaný fanoušek Litvínova. Na Open Air do Drážďan doběhl po svých | iSport.cz
Pavel Bárta
4. ledna 2020 • 18:37

Oddaný fanoušek Litvínova. Na Open Air do Drážďan doběhl po svých

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zbrojovka Brno: Udržela klenoty, trenér Machálek klíčovým mužem
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomu se říká oddanost a nadšení. A fanoušci jsou pro kluby svého srdce udělat spoustu věcí. Oba čeští soupeři vypravili na Open Air do Drážďan pro své příznivce speciální vlaky, další dorazily autobusy nebo auty. Karel Karas patří ke skalním fanouškům severočeské Vervy a k přesunu do dějiště venkovního utkání zvolil poněkud netradiční způsob. Namasíroval nohy a z Litvínova doběhl do saského města hezky po svých.Trasu dlouhou asi 70 kilometrů zdolával převážně po vedlejších komunikacích i lesních cestách. Karas, jehož fanoušci krušnohorského klubu znají spíš pod přezdívkou Beruška, překonal hranici na přechodu v Moldavě, na cestu se vybavil i českou vlajkou. Amatérsky se věnuje maratónu, dlouhý běh zvládl bez problémů.

Trasu zvládl za zhruba sedm a půl hodiny. Do cíle dorazil brzy odpoledne, už před prvním zápasem německých soupeřů, domácích Eislöwen a Lužických Füchse, tedy Lišek, dříve Weisswasseru. A to i přesto, že v Drážďanech prý nějakou dobu bloudil, než se prokličkoval ke stadionu Rudolfa Helbiga.

Nápad běžet na první venkovní zápas mimo naše území se prý zrodil na Vánoce, kdy přišel osobně popřát hezké svátky Jiřímu Šlégrovi přímo k němu domů. Od klubového bosse dostal na cestu i výbavu. Cyklistický dres v barvách Litvínova, v němž pak běžel celou trať.

SESTŘIH: Sparta - Litvínov 8:4. Pražané rozstříleli svého soupeře a Lukáš Pech vsítil dvě branky

SE SIMONOU: Ton a Šlégr zvou na Open Air do Drážďan! Jde i o extraligový rekord

Sparta - Litvínov: Řepík zastavil brankostroj bíločerveného celku na osmi brankách, 8:4

Sparta - Litvínov: Domácí se snížení nezalekli a v přesilovce se trefil podruhé Pech, 7:4

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud