Oddaný fanoušek Litvínova. Na Open Air do Drážďan doběhl po svých | iSport.cz
Pavel Bárta
4. ledna 2020 • 18:37

Oddaný fanoušek Litvínova. Na Open Air do Drážďan doběhl po svých

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tomu se říká oddanost a nadšení. A fanoušci jsou pro kluby svého srdce udělat spoustu věcí. Oba čeští soupeři vypravili na Open Air do Drážďan pro své příznivce speciální vlaky, další dorazily autobusy nebo auty. Karel Karas patří ke skalním fanouškům severočeské Vervy a k přesunu do dějiště venkovního utkání zvolil poněkud netradiční způsob. Namasíroval nohy a z Litvínova doběhl do saského města hezky po svých.Trasu dlouhou asi 70 kilometrů zdolával převážně po vedlejších komunikacích i lesních cestách. Karas, jehož fanoušci krušnohorského klubu znají spíš pod přezdívkou Beruška, překonal hranici na přechodu v Moldavě, na cestu se vybavil i českou vlajkou. Amatérsky se věnuje maratónu, dlouhý běh zvládl bez problémů.

Trasu zvládl za zhruba sedm a půl hodiny. Do cíle dorazil brzy odpoledne, už před prvním zápasem německých soupeřů, domácích Eislöwen a Lužických Füchse, tedy Lišek, dříve Weisswasseru. A to i přesto, že v Drážďanech prý nějakou dobu bloudil, než se prokličkoval ke stadionu Rudolfa Helbiga.

Nápad běžet na první venkovní zápas mimo naše území se prý zrodil na Vánoce, kdy přišel osobně popřát hezké svátky Jiřímu Šlégrovi přímo k němu domů. Od klubového bosse dostal na cestu i výbavu. Cyklistický dres v barvách Litvínova, v němž pak běžel celou trať.

SESTŘIH: Sparta - Litvínov 8:4. Pražané rozstříleli svého soupeře a Lukáš Pech vsítil dvě branky

SE SIMONOU: Ton a Šlégr zvou na Open Air do Drážďan! Jde i o extraligový rekord

Sparta - Litvínov: Řepík zastavil brankostroj bíločerveného celku na osmi brankách, 8:4

Sparta - Litvínov: Domácí se snížení nezalekli a v přesilovce se trefil podruhé Pech, 7:4

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

39. kolo
Články odjinud


Články odjinud