Vítkovice udržely extraligu. Bez fanfár. Vrátí se Hadamczik a legendy? | iSport.cz
Květoslav Šimek
5. března 2020 • 20:20

Vítkovice udržely extraligu. Bez fanfár. Vrátí se Hadamczik a legendy?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zachránili se na poslední chvíli. Až v předposledním kole základní části extraligy si Vítkovičtí mohli zhluboka oddechnout. Sestup do první ligy a katastrofický scénář jsou odvráceny. Elitní soutěž se bude v Ostravě hrát i dál, 32 let dlouhá série mezi nejlepšími pokračuje. Mnoho důvodů k radosti ale není. Vítkovice zaznamenaly nejhorší výsledek za posledních deset let. Co bude dál? Může se kdysi silná značka opravdu zvednout? Vrátí se znovu do hry jako nový šéf, majitel a případně trenér Alois Hadamczik?1. Nové Vítkovice? Snahu rozbili mistři

Na začátku sezony 2016/17 v Ostravě vyhlásili projekt „Nové Vítkovice“. Ambiciózní majitel Aleš Pavlík odkoupil od dlouholetého šéfa Františka Černíka majoritní podíl, postupně oddlužil klub, odvrátil hrozící krach a snažil se do něho napumpovat peníze.

Generální manažer a trenér Jakub Petr poskládal zajímavý tým, v základní části si Vítkovičtí hrou a výsledky získali respekt. Jenže v play off to nedokázali ani jednou prodat. V sezonách 2017/18 i 2018/19 pokaždé vypadli ve čtvrtfinále s pozdějšími šampiony z Brna a Třince 0:4 na zápasy. Tehdy se začala víra v nový projekt hroutit. Stejně tak i snižovat peníze na provoz klubu.

92

Tolik bodů získali Ostravané v základní části 2017/18. Skončili čtvrtí, bodovým ziskem vyrovnali historické maximum klubu (2010/11). Tehdy se ale v play off probili až do finále, ve kterém padli s Třincem.

2. Kouč Petr? Fanoušky si nezískal

Díky úspěchům v mládežnickém hokeji byl považovaný za trenérskou kometu. Jakub Petr slavil bronz s vítkovickým dorostem (2009), zlato s vítkovickou juniorkou (2013) a stříbro s reprezentační osmnáctkou na mistrovství světa (2014). Do vítkovického áčka přišel s Ladislavem Svozilem v listopadu 2014, když byl tým v těžké krizi a předposlední. Odvedl hromadu práce, ale vítkovické fanoušky si v konečném účtování nezískal.

A když se do něho a kolegy Pavla Trnky v létě otevřeně pustil po odchodu z klubu bývalý kapitán Rostislav Olesz, bylo v podstatě už jen otázkou času, kdy tahle mise skončí.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud