Autor: kal
3
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Poslední souboj titánů v základní části měl grády! V bitvě Sparty s vedoucím Třincem, kterou Pražané ovládli 4:2, tryskaly emoce od samého začátku. Oba týmy hrály o hodně, proto i sebemenší provokace mohla na hřišti vyvolat hodně ostrou melu. Alexanderu Salákovi, zkušenému brankáři s "eskem" na hrudi, stačila k dopálení sudími nepotrestaná ledová sprška od Oceláře Daniela Kurovského. Rozohněného gólmana pak musel krotit hlavní rozhodčí Pavel Hodek.

Ostřílený arbitr Pavel Hodek se za uplynulý víkend při své práci opravdu nenudil. V pátek musel během utkání Plzně s Vítkovicemi (3:1) řešit s úsměvem na tváři zcela bizarní situaci, když se na hrací ploše objevil mobilní telefon. V neděli krotil vášně borců ze Sparty a Třince, dvou extraligových gigantů stále bojujících o triumf v základní části.

Vyhrocených momentů rozhodně nebylo pomálu. Sparťany hodně podráždila sekera Oceláře Tomáše Marcinka na domácího kapitána Michala Řepíka , kterou rozhodčí přehlédli. Hodek se i koučům Pražanů následně omluvil za chybu. Zřejmě největší emoční výbuch ale přišel v 55. minutě, kdy se do útočného pásma procpal útočník hostů Daniel Kurovský, jenž po ztrátě puku zastavil až těsně před Alexanderem Salákem a dal tak sparťanskému gólmanovi ledovou spršku.

Sparťanský bek Tomáš Dvořák v šarvátce s Ocelářem Tomášem Marcinkem

Něco takového se normálně trestá dvěma minutami za nesportovní chování. Rozhodčí však za sprchu nedali Kurovskému žádný trest a to se Salákovi, který je známé pro své výbuchy, ani trochu nelíbilo. Bývalý reprezentant s bohatými zkušenostmi z KHL začal okamžitě nechápavě řvát na sudí, a aby mu rozuměli, že za spršku měl soupeř dostat dvě minuty, sundal si i helmu s motivy týmu SKA Petrohrad.

K rozhněvanému Salákovi se přiblížil právě Hodek, který se ho snažil uklidnit se slovy: „Sašo, Sašo...“. Čtyřiatřicetiletý rodák ze Strakonic se ale jen tak nenechal a začal být dost hrubý. „Tak to držte stejně, k***a, v***! Vrazí mi do obličeje. To jsou dvě minuty, v***. Pískejte podle pravidel,“ křičel na hlavního rozhodčího. Ten se s rozzuřeným gólmanem nemazal. „Přestaň mě tady mr***. Stop! Ty chytej!“ ukončil Hodek vášnivou debatu zvýšeným tónem.

A Salák se rázem uklidnil, dál chytal a pomohl Spartě k velmi cenné výhře nad lídrem Tipsport extraligy, na kterého v tabulce v honbě za Prezidentských pohárem ztrácí jediný bod. Nedělní triumf nad Oceláři navíc zajistil sparťanům účast v novém ročníku hokejové Ligy mistrů.

SESTŘIH: Sparta Praha - Třinec 4:2. Domácí výhrou dramatizují boj o Prezidentský pohár

Domácí: 10:27. Řepík, 19:55. Sobotka, 24:59. Sukeľ, 51:56. Forman

Hosté: 14:50. O. Kovařčík, 21:34. Kundrátek

Domácí: Salák (Machovský) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Němeček, M. Jandus, Polášek, Košťálek, Kalina – Rousek, Horák, Řepík (C) – Kudrna, Tomášek, Sobotka – Buchtele, Pech (A), Říčka – Zikmund, Sukeľ, Forman.

Hosté: Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, Freibergs, D. Musil, Zahradníček, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Rodewald – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A) – Hrňa.