„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 31. prosince 2020
KONEC V KLUBU - Lotyšský hokejový obránce Guntis Galvinš končí po dvou letech v extraligovém Třinci a vrací se domů. Čtyřiatřicetiletý reprezentační bek, který se představil na třinácti světových šampionátech a s Oceláři získal loni mistrovský titul, se s klubem dohodl z rodinných důvodů na předčasném ukončení smlouvy.
⚠ Obránce Guntis Galvinš po vzájemné dohodě končí v dresu Ocelářů a vrací se zpět do Lotyšska.
— HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz) December 31, 2020
Gunty, děkujeme za skvělé služby a hodně štěstí!
Podrobnosti ➡ https://t.co/5WvJWAxs6lpic.twitter.com/fktSvrKqse
Zprávy ze dne 29. prosince 2020
PŘÍCHOD - Sparta hlásí zvučnou posilu do brankoviště! Machovského doplní Alexander Salák. V zahraničí si prošel NHL, AHL, KHL, finskou i švédskou ligou, ale ve 33 letech bude mít možnost vůbec poprvé nastoupit v extralize. Více čtěte ZDE >>>
✒️ | Rozšiřujeme náš brankářský tým! Minimálně do konce sezony posílí náš tým ALEXANDER SALÁK! Sašo, vítej v týmu! 🤝
— HC Sparta Praha (@HCSpartaPraha) December 29, 2020
📲 Více informací: https://t.co/StpsQp8S5j
🎙 Rozhovor: https://t.co/KkBjtPbuHNpic.twitter.com/iV6zQXdn1c
Zprávy ze dne 10. prosince 2020
PRODLOUŽENÍ KONTRAKTU - Skvělá zpráva pro fanoušky Sparty. Minimálně do konce ledna bude rudý dres oblékat hvězdný útočník Vladimír Sobotka, který se s vedením klubu dohodl na prodloužení spolupráce. Třiatřicetiletý rodák z Třebíče s bohatými zkušenosti z NHL se v pražském týmu rozjel. V osmi odehraných zápasech Tipsport extraligy si připsal sedm kanadských bodů za dva góly a pět asistencí. Náramně si sedl v elitní lajně s kapitánem Michalem Řepíkem a Romanem Horákem.
✒️ | Dobrá zpráva! Útočník VLADIMÍR SOBOTKA prodloužil svůj kontrakt ve Spartě! Součástí našeho týmu bude minimálně do konce ledna. pic.twitter.com/spx60chthK
— HC Sparta Praha (@HCSpartaPraha) December 10, 2020
Zprávy ze dne 6. prosince 2020
PODPIS - Potvrzení spekulace. Obránce Adam Polášek se po ukončení smlouvy ve Vítkovicích do konce sezony upsal Spartě. V klubu bude působit již potřetí a první zápas by měl odehrát hned dnes proti Kometě. Více čtěte ZDE >>>
✒️ | Vítáme zpátky v týmu známou tvář! ADAM POLÁŠEK do konce sezony posílí naši obranu!
— HC Sparta Praha (@HCSpartaPraha) December 6, 2020
📲 Více informací a rozhovor: https://t.co/xH2SamXVyTpic.twitter.com/6GNvUXX9Wh
Zprávy ze dne 5. prosince 2020
SPEKULACE - Devětadvacetiletý obránce Adam Polášek nebude pokračovat ve Vítkovicích. Po vypršení kontraktu se rozhodl s klubem neprodloužit smlouvu. Podle informací deníku Sport by mohl i nadále pokračovat v extralize, a to v dresu Sparty. V pražském klubu v minulosti působil hned dvakrát. Poprvé se v rudém dresu představil po návratu ze zámoří v sezoně 2013/14. Podruhé pak po návratu z KHL v sezoně 2019/20. Mimo Vítkovice a Spartu si zahrál také v Novosibirsku, Nižněkamsku, Soči a ve finské Tappaře.
Zprávy ze dne 1. prosince 2020
SPEKULACE – Stále se neví, kdy a jak začne NHL. A tak třeba obránce Radko Gudas stále myslí na rozehrání se v Tipsport extralize. Pro iSport Premium potvrdil, že je nadále v kontaktu se Spartou. „Je to moje srdeční záležitost, nejlepší možnost,“ uvedl. O možném angažmá se už bavil se sportovním manažerem Jaroslavem Hlinkou, vše ale záleží na okolnostech ohledně startu nové sezony NHL. Více čtěte ZDE >>>
Zprávy ze dne 14. listopadu 2020
PŘÍCHOD - Zkušený útočník Vladimír Sobotka je novou posilou hokejové Sparty. Třiatřicetiletý forvard jednal i s Pardubicemi, nakonec se ale dohodl s pražským celkem. Bývalý útočník St. Louis, Omsku či Buffala podepsal smlouvu na měsíc s tím, že spolupráci je možné prodloužit. Hrát by mohl už v úterý proti Mladé Boleslavi. Více čtete ZDE>>>
Zprávy ze dne 29. září 2020
VÝPOMOC - V nynější sezoně hokejové Tipsport extraligy se představí další hráč z NHL! Minimálně na měsíc přichází Spartě vypomoct útočník Filip Chlapík. Třiadvacetiletý rodák z Prahy, který poslední tři sezony oblékal dres Ottawy, přichází pomoct mužstvu nastartovat ročník a to bez nároku na finanční odměnu. "Jeho hlavní charakteristika mluví za sebe - je to sparťan hrající v NHL. Navíc stále mladý kluk. Po odchodu Marka Kvapila se nám v útoku uvolnilo místo, Filip může zvýšit konkurenci v elitních formacích. Hraje zadarmo, chce se ukázat našim fanouškům. Je moc rád za šanci a za to, že se může připravovat se Spartou a pomoci týmu," řekl Petr Ton, sportovní ředitel Sparty pro klubový web. Chlapík nastoupí již v úterý do duelu s Libercem.
Vítáme v týmu novou posilu! Z NHL se k nám vrací FILIP CHLAPÍK! 💙💛❤ Filip nebude chybět v dnešní sestavě proti Liberci ✅#hcsparta#nezastavíšpic.twitter.com/rHnJbOCGIk
— HC Sparta Praha (@HCSpartaPraha) September 29, 2020
Zprávy ze dne 18. září 2020
HOSTOVÁNÍ - Vedení Sparty poslalo městskému rivalovi ze Slavie další posilu. Po útočníkovi Tomáši Šmerhovi má vyřízené hostování se střídavými starty také vytáhlý obránce Radek Jeřábek. Mužstvo z Edenu tak reaguje na absenci několika beků, které na určitou dobu vyřadilo zranění. „Radek byl v našem hledáčku už po konci loňské sezony. Jsem rád, že se nám teď podařilo se Spartou domluvit a věříme, že bude pro náš tým přínosem. Reagujeme i na situaci, kdy nám chybí několik beků,“ řekl Jiří Veber, sportovní manažer Slavie pro klubový web. Dvaadvacetiletý pražský rodák již v červenobílém dresu působil, udělal v něm první hokejové krůčky. Rozhodně tak nepřichází do neznámého prostředí.
Zprávy ze dne 17. září 2020
KONEC - S nečekanou zprávou přišla den před startem nové extraligové sezony Sparta. V pražském týmu nadále nebude pokračovat zkušený útočník Marek Kvapil. Vedení klubu se odmítlo k odchodu pětatřicetiletého mistra světa z roku 2010 více vyjadřovat, podle informací iSport.cz se ale s Pražany loučí kvůli tomu, že hráč nepřistoupil na snížení platu o 20 % (VÍCE čtěte ZDE<<<), se kterým jinak souhlasilo celé mužstvo. Mistr extraligy a dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru odehrál ve Spartě i kvůli vleklému zranění z minulé sezony pouhé čtyři zápasy, ve kterých si připsal tři asistence.
🏒 | Ve Spartě nebude v této sezoně pokračovat útočník Marek Kvapil. Pětatřicetiletý forvard odehrál za náš klub v uplynulé sezoně čtyři zápasy. Nikdo z klubu HC Sparta Praha se k této věci aktuálně nebude více vyjadřovat. pic.twitter.com/Qq06GAsmE4
— HC Sparta Praha (@HCSpartaPraha) September 17, 2020
Zprávy ze dne 1. září 2020
STŘÍDAVÉ STARTY - Vedení hokejistů Sparty udělalo radost svému rivalovi. V rámci střídavých startů si za prvoligovou Slavii opět zahraje útočník Tomáš Šmerha. Dvaadvacetiletý střelec zažil parádní sezonu právě v dresu sešívaných, kdy se s 28 góly a 30 asistencemi stal nejproduktivnějším hráčem. Po předčasně ukončeném ročníku zamířil ke sparťanům, v rudých barvách ale nenastoupil ani do jednoho utkání před startem extraligy, nyní se tak bude moct rozehrát o soutěž níž. „Se Spartou jsme se dohodli na podmínkách a Tomáš se u nás zapojil minulý týden do přípravy. Nyní by měl být nějakou dobu u nás,” řekl Jiří Veber, sportovní manažer Slavie pro klubový web.
🏒 Do Vrchlabí dnes pojedeme i s nejproduktivnějším hráčem našeho týmu z uplynulé sezony Tomášem ŠMERHOU. Dvaadvacetiletý útočník se zapojil do přípravy a ve Slavii bude působit formou střídavých startů.🔴⚪️ https://t.co/pel7S9fsBP
— HC Slavia Praha (@HCSlavia) September 1, 2020
Zprávy ze dne 26. srpna 2020
HOSTOVÁNÍ – Hokejový brankář Josef Kořenář bude v úvodu sezony hrát v extraligovém Třinci. Dvaadvacetiletý gólman, jenž působí v zámoří a je hráčem San Jose, s Oceláři trénuje od minulého týdne a dnes poprvé nastoupí i do pohárového zápasu proti Hradci Králové. Kořenář před odchodem do USA působil v Jihlavě a na kontě má i třináct startů v extralize. Se San Jose podepsal smlouvu před třemi lety. Poslední dva roky působí na farmě v týmu Barracuda v nižší AHL. V NHL se dosud nepředstavil. V Třinci doplní v brankovišti Jakuba Štěpánka a Nicka Malíka.
Zprávy ze dne 25. srpna 2020
PODPIS - Hokejisty Sparty posílí obránce David Němeček, který naposledy působil ve finském týmu Lukko Rauma. Pětadvacetiletý bek s reprezentačními zkušenostmi podepsal s pražským klubem roční smlouvu. Sparta o tom informovala na svém webu.
"Získáváme velice kvalitního defenzivního obránce, jehož hlavní devízou je nejen tvrdost a důraz, ale také dobré bruslení. Na jeho příchodu měl velký podíl trenér Miloslav Hořava, který jej dobře poznal v Mladé Boleslavi. Je to zároveň i charakterově skvělý kluk, který dobře zapadne do naší kabiny," uvedl sportovní ředitel Petr Ton.
Zprávy ze dne 9. srpna 2020
KONEC KARIÉRY - Bohatá kariéra jednoho z extraligových velikánů je u konce. Útočník Jiří Polanský se v 38 letech rozhodl skončit s profesionálním hokejem. Po konci v Třinci, se kterým vyhrál dva mistrovské tituly, jednal o možném angažmá v Havířově po boku dlouholetého parťáka Martina Adamského, z přesunu do první ligy však sešlo. Kdysi obávaný kanonýr dal přednost podnikání. „Byli jsme v kontaktu. Nechali jsme to otevřené do poloviny července. Nakonec nám Jirka volal, že se omlouvá a končí. Rozhodl se věnovat podnikání," potvrdil Pavel Zdráhal, generální manažer Havířova. V české nejvyšší soutěži odehrál Polanský celkem 950 zápasů, ve kterých nastřílel 223 gólů a připsal si 327 asistencí.
Zprávy ze dne 4. srpna 2020
ZKOUŠKA - Slovenského útočníka Juraje Mikúše čeká velká výzva. Stříbrný medailista z mistrovství světa 2012 bude v rámci try-outu bojovat o smlouvu v Třinci. Kvalitní kádr Ocelářů, který by měl ještě posílit talent Detroitu Filip Zadina, je pořádně nabitý, bývalý hráč Litvínova či Olomouce však dostane prostor ukázat své kvality, a pak se uvidí. Serveru hokej.cz to potvrdil sportovní ředitel Jan Peterek. Zkušební kontrakt navíc není nijak časově omezen, třinecký dres už by nicméně měl třiatřicetiletý rodák ze Skalice obléknout během zápasů Generali Česká Cup. Mikúš minulý ročník strávil v dresu Vervy, v jeho průběhu s ním však klub rozvázal spolupráci a sezonu dohrával ve Zvolenu.