„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 9. června 2025
Posilu hlásí také Olomouc. Do týmu, který se v uplynulé sezoně zachránil až v baráži, míří na hostování útočník Ondřej Najman ze Sparty. „Ondra Najman je zkušený centr, který má za sebou řadu extraligových sezon. Typologicky takového hráče jsme hledali, zapadá do naší koncepce. Jsem moc rád, že se nám ho povedlo získat,“ uvedl generální manažer Erik Fürst na klubovém webu. Najman v kariéře naskočil do 411 extraligových duelů s bilancí 61 gólů a 84 asistencí.
Zbourat, přetvořit, přistavět, ubrat. Veletoče v sestavě hokejové Plzně neberou konce. Hlavní trenér Josef Jandač vzal misi na západě Čech ve spolupráci s generálním manažerem Martinem Strakou vážně. A taky z gruntu. Indiáni nemohou finančně konkurovat velkým značkám, ale minulý ročník jim napověděl, že i z mála přísad umí navařit voňavý pokrm. „Když budou takhle pokračovat, myslím si, že to bude dobré,“ řekl deníku Sport a webu iSport bývalý plzeňský bek Lukáš Pulpán. Přidávají se i další. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 7. června 2025
Tipsport extraliga přichází o jednu z dlouholetých tváří. Tomáš Mertl (39) po konci v Plzni další sezonu v nejvyšší soutěži už zřejmě nepřidá, s kariérou ale ještě nekončí. Ostřílený útočník, jenž se Západočechy získal bronz, přestupuje do prvoligového Tábora. Za nováčka Maxa ligy už přitom rodák z Českých Budějovic hrál. Dres Jihočechů naposledy oblékl před 16 lety.
Zprávy ze dne 4. června 2025
Olomouc posílí lotyšský reprezentační útočník Renars Krastenbergs. Šestadvacetiletý bronzový medailista z mistrovství světa 2023 naposledy působil v Michalovcích. Hanáci o jeho příchodu informovali na svém webu.
Je mu třicet, od startu profesionální kariéry prostřídal deset kabin a po menších i větších zápasových porcích zvládl dekádu mezi nejlepšími v NHL. Taková je vizitka útočníka Devina Shorea, který doplní pražskou Spartu. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 3. června 2025
Sparta oznámila odchody dalších tří hráčů. V klubu končí obránce Vojtěch Mozík i finské duo Valtteri Kemiläinen a Miikka Salomäki. Všem třem skončila stávající smlouva, Sparta se rozhodla ve spolupráci nepokračovat. Odchody jsou podle klubového prohlášení součástí přestavby týmu před novým ročníkem.
Zprávy ze dne 2. června 2025
Zkušený útočník Jakub Vrána z Nashvillu by mohl podle informací iSportu posílit Spartu. Zároveň není jisté, zda v pražském klubu nadále zůstane obránce Michal Kempný, smlouvu má ale do konce příštího ročníku. Více čtěte ZDE>>

Zprávy ze dne 29. května 2025
Sparta posiluje, přichází lotyšský útočník Martins Dzierkals. Poslední dvě sezony strávil ve švédské Skelleftee, v extralize v minulosti působil v Plzni a v Českých Budějovicích.
Zprávy ze dne 27. května 2025
Po konci v Olomouci vyráží vstříc nové výzvě. Zkušený útočník Jan Káňa, který posledních osm let patřil mezi opory Kohoutů, zůstává sice na Hané, míří ale o dvě patra níž. K rychlému návratu do první ligy se pokusí pomoct Prostějovu, který po zpackaném ročníku zahučel do třetí nejvyšší soutěže. Vedle Káni se Jestřábům podařilo zlákat i bývalého extraligového forvarda Rostislava Marosze.

Zprávy ze dne 22. května 2025
Obranu pražské Sparty vyztužil před novou sezonou zkušený kanadský bek Mark Pysyk, jenž má na kontě přes 500 startů v zámořské NHL. Nejvíc utkání odehrál v dresu Buffala a Floridy, kde se potkal i s Jaromírem Jágrem. Minulou sezonu strávil ve finské SaiPě, která v tamní lize vybojovala druhé místo.
Zprávy ze dne 21. května 2025
Po opětovném vypadnutí v sedmém zápase semifinále extraligy si vedení Sparty nechalo čas na rozmyšlenou, nyní přichází s plánem na rázný řez. Jak s předstihem informoval deník Sport a web iSport, z klubu oficiálně odchází dlouholetá opora Miroslav Forman. Jeho koncem však personální šachy pouze začínají. Chystá se velká přestavba. Kdo odejde? A jakou posilu už mají Pražané vyhlédnutou? VÍCE čtěte ZDE>>>

Dřívější informace iSportu se potvrdily. Ve Spartě předčasně končí útočník Miroslav Forman. Dlouholetá opora Pražanů, která se během svého působení stala jedním ze symbolů klubu, doplatila na plánovanou rozsáhlou přestavbu kádru po dalším hořkém konci sezony bez titulu. „Vnímáme, že jde o velice bolestivé rozhodnutí. S Mírou jsme se dohodli na ukončení spolupráce, naše cesty se pro tuto chvíli rozcházejí. Zanechal ve Spartě obrovskou stopu a stal se jedním ze symbolů poslední dekády,“ uvedl sportovní ředitel Tomáš Divíšek pro klubový web. Sám loučící se kapitán prozradil, že jeho cesty se Spartou se nerozchází ve zlém. „Loučíme se v dobrém, třeba ne napořád. Jsem rád a vděčný za to, že mi zůstávají otevřená vrátka a mám možnost se do Sparty jednou vrátit v jiné roli,“ řekl Forman.
Zprávy ze dne 17. května 2025
Útočník Tomáš Mertl se po šesti letech loučí v Plzni. Devětatřicetiletému odchovanci Českých Budějovic, který se stal v sezoně 2017/18 v barvách Indiánů nejlepším střelcem extraligy, skončila na západě Čech smlouva. Klub o jeho odchodu informoval na svém webu.
Zprávy ze dne 14. května 2025
Po odchodu Jana Tomajka už je jasné, kdo převezme trenérské povinnosti v Olomouci. Byť se v souvislosti s Hanáky původně mluvilo o někdejším vsetínském kouči Jiřím Weintrittovi, na toto spojení nedojde. Novým olomouckým trenérem se stává dosavadní asistent Róbert Petrovický, které na střídačce doplní Petr Svoboda. Pověstný expert na obranu naposledy působil v Kladně.
Zprávy ze dne 13. května 2025
V Plzni s posilováním před novou sezonou nekončí. A svoji nejnovější tváří chtějí rozhodně zvýšit důraz na ledě. K Západočechům přichází urostlý útočník Ondřej Pšenička, jenž se do Česka vrací po šesti letech strávených v zámoří. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty, který má bohaté zkušenosti z prestižní univerzitní ligy NCAA se s Indiány dohodl na dvouleté smlouvě s možností opce. „Ondra je velmi inteligentní hráč s výbornými fyzickými parametry. Jeho výška a síla budou pro nás cenným přínosem především v útočné fázi. Věříme, že v našem týmu bude mít ideální podmínky pro další růst," uvedl trenér Josef Jandač pro klubový web na adresu dvoumetrového forvarda.