„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 24. července 2024
Úřadující mistři z Třince se chystají představit nové posily. Oceláři na svých sociálních sítích zveřejnili fotku se třemi obálkami, kterými se snaží nalákat fanoušky. Koho by vítězové posledních pěti play off mohli přivítat? Mluví se o útočníkovi Michalu Teplém či vytáhlém Francouzovi Justinu Addamovi. Jasno bude ve 14.00.
V posledních dnech je v českém hokejovém prostředí celkem rušno kolem jména Michala Teplého. Vše totiž směřuje k tomu, že se třiadvacetiletý útočník vrátí do Česka po necelých čtyřech sezonách strávených na farmě Chicaga v Rockfordu. A koho by měl někdejší juniorský reprezentant posílit? Má mít namířeno do Třince. Vítěz posledních pěti play off zatím představil pouze jednu posilu v podobě obránce Bohumila Janka.

Zprávy ze dne 18. července 2024
Mistrovský Třinec řeší další odchod. Kanadský útočník Adam Helewka nebude dále pokračovat pod Javorovým, když se upsal italskému Bolzanu. Jeho nový klub zápolí v mezinárodní soutěži ICEHL. Šikovný univerzál k Ocelářům přicházel na konci ledna letošního roku, pomohl i ve vyřazovací části, kdy například skóroval v nejdelším utkání historie extraligy proti Spartě. Další titul s červenobílým výběrem už však zcela jistě nepřidá.
Zprávy ze dne 13. června 2024
Po předčasném konci v Českých Budějovicích už má Dominik Hrachovina jasno o své další budoucnosti. Nebude pokračovat v Česku, ani ve Finsku, o kterém se rovněž spekulovalo. Devětadvacetiletý gólman se vydává na Slovensko, kde se na rok upsal Banské Bystrici. Rodáka z Brna zaujala vize vedení i nového trenéra Vladimíra Országha, který přišel z mistrovského Třince. „Budu se snažit na sobě pracovat den co den, což věřím, že pomůže týmu ke kvalitním výsledkům,“ uvedl někdejší brankář Liberce či Motoru.
Zprávy ze dne 12. června 2024
Mistrovský Třinec přichází o jednu z výrazných opor! Útočník Daniel Voženílek, který přispěl k posledním dvěma titulům Ocelářů a zároveň se nedávno stal i mistrem světa, odchází do Zugu. Ve švýcarském týmu se stane spoluhráčem Jana Kováře.
Zprávy ze dne 10. června 2024
Daniel Voženílek zřejmě opravdu míří z Třince do Švýcarska. Podle zdrojů portálu Blick.ch měl český mistr světa a extraligový vítěz podepsat s Zugem dvouletou smlouvu.
Kanadský obránce Will Reilly se stal novou posilou Českých Budějovic. Šestadvacetiletý rodák z Toronta, který v noci na neděli získal s celkem Florida Everblades v nižší ECHL Kelly Cup, si poprvé vyzkouší angažmá v Evropě. Reilly by se měl snažit nahradit beka Mikuláše Hovorku, který podepsal nováčkovský kontrakt v NHL s Floridou. „Snažili jsme se najít typologicky podobného hráče, což není vůbec snadné, ale Will Reilly to pro nás splňuje. Je to velký pravák, který nám může pomoci v přesilovkách i v oslabení. Viděli jsme ho ve spoustě zápasů a věříme, že naše očekávání naplní,“ uvedl sportovní manažer Motoru Jiří Novotný.
Zprávy ze dne 7. června 2024
Třinec opouští tři hráči hráči z mistrovské sestavy. V klubu už nebudou pokračovat obránci Adam Polášek s Petrem Šenkeříkem a útočník Adam Helewka.
Zprávy ze dne 5. června 2024
České Budějovice posílí dánský reprezentační útočník Nick Olesen. Účastník letošního mistrovství světa v Praze podepsal na jihu Čech roční smlouvu s opcí. „Během mistrovství světa jsem sledoval spoustu hráčů a Nick mě v zápasech, které jsem viděl, opravdu zaujal. Je to velmi kreativní hráč, navíc je schopen hrát jak v centru, tak na křídle, takže jsme moc rádi, že přijal naši nabídku,“ řekl sportovní manažer Jiří Novotný. Osmadvacetiletý Olesen přichází do Motoru ze Švédska, kde hrál v poslední sezoně za IK Oskarshamn. V 59 zápasech včetně play off nasbíral 23 bodů za devět branek a 14 asistencí.
Zprávy ze dne 4. června 2024
Útočník Daniel Voženílek se nesmazatelně zapsal do historie třineckých Ocelářů, když odvrátil vyřazení v semifinále proti Spartě. Gól v poslední sekundě? Na věky jeho značka. Se Slezany získal dva tituly, teď má zlato z MS. Brzy možná učiní další pohádkový krok. O forvarda, který štve své soupeře, je momentálně velký zájem. Na konci léta by mohl vyrazit do zámoří zabojovat o NHL. Po rodáku z Pardubic ale touží i obr ze Švýcarska. VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 19. května 2024
Další posilou Českých Budějovic se stal kanadský obránce Will Reilly. Šestadvacetiletý hráč přijde z nižší zámořské soutěže ECHL z týmu Florida Everblades, s kterým ještě bojuje v play off. V kádru Motoru nahradí o čtyři roky mladšího Mikuláše Hovorku, který podepsal smlouvu v NHL s Floridou Panthers. Na jihu Čech uzavřel Reilly roční smlouvu s opcí, uvedl klub na webu. "Snažili jsme se najít typologicky podobného hráče, což není vůbec snadné, ale Will Reilly to pro nás splňuje. Je to velký pravák, který nám může pomoci v přesilovkách i v oslabení. Viděli jsme ho ve spoustě zápasů a věříme, že naše očekávání naplní," řekl sportovní manažer Jiří Novotný.
Zprávy ze dne 17. května 2024
V Českých Budějovicích představili další posilu, do útoku přichází jednadvacetiletý sloevnský rychlík Matej Kašlík. „Je to mladý a perspektivní hráč, který má skvělé bruslení, a věříme, že se přesně hodí do systému a hokeje, který chceme hrát,“ popsal posilu sportovní manažer Jiří Novotný. Kašlík podepsal roční smlouvu. Zároveň to znamená definitivní potvrzení že v Motoru po roce končí Dominik Simon.
Zprávy ze dne 2. května 2024
Asistující kouč mistrovského Třince Vladimír Országh už zná svou další štaci. Jak informoval ve středu web iSport.cz, slovenský trenér u Ocelářů končí. Jeho další kroky vedou do Bánské Bystrice. Návrat do rodného města zvolil šestačtyřicetiletý stratég z rodinných důvodů.
Zprávy ze dne 1. května 2024
Třinec zároveň oznámil, že s klubem podepsal víceletou smlouvu útočník David Cienciala, který se do mateřského klubu vrátil v závěru základní části z Pardubic.
Mistrovský Třinec se rozloučil s asistentem trenéra Vladimírem Országhem, který se podílel na posledních dvou titulech. „V žádném jiném týmu jsem jako hráč ani jako trenér nezažil tak silný týmový duch, odnáším si z Třince velké zážitky a jsem moc rád za šanci, kterou jsem v jednom z nejlepších klubů dostal. Z posledních šesti let jsem ale pět strávil daleko od domova a rodiny. Mám doma skvělou ženu a dvanáctiletou dceru, které mě teď potřebují doma. Proto jsem se rozhodl vrátit na Slovensko. Nejsem jen trenér, jsem v prvé řadě manžel a táta,“ uvedl Országh, jenž před příchodem do Třince působil v Litvínově. K hlavnímu kouči Motákovi přibudou místo Országha dva asistenti Marek Malík a Jiří Raszka. Bývalý reprezentant a hráč NHL Malík se k A-týmu přesune od třineckého dorostu a Raszka se k Ocelářům vrací po působení v druholigovém Havířově.