„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany • Zdroj: TV TIPSPORT
Juraj Šimek nakonec Zlín neposílí
Zlínský gólman Daniel Huf lape kotouč do své lapačky
Liberečtí hokejisté se radují z gólu
Zlínský brankář Daniel Huf během zákroku
Liberečtí Bílí Tygři oslavují vstřelený gól
Zlínský trenér Luboš Jenáček nepochválil svého svěřence Zdeňka Okála za odvolání trestu v závěru utkání s Libercem
Zlínský matador Tomáš Žižka se snaží obrat o puk Františka Lukeše z Litvínova
28
Fotogalerie
koš, ok
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (2)

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.

V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.

Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.

Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 15. ledna 2022

Dynamo Pardubice
15. ledna 2022 · 08:21

Jak už iSport.cz informoval, tak se i stalo. Pardubice představily novou posilu, kterou je kazašský obránce Jurij Sergijenko. Šestadvacetiletý bek se od soboty zapojí do přípravy s mužstvem. „Rozhodli jsme se pro závěr sezony doplnit tým o Jurije. Z možností, které jsme zvažovali, jsme se rozhodli pro Jurije, pro něhož hovoří jeho styl hry a komplexnost. Máme na něho dobré reference a věříme, že nám v naší situaci, kdy máme dlouhodobě zraněné dva obránce, pomůže,“ uvedl sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický pro klubový web.

Zprávy ze dne 3. ledna 2022

Dynamo Pardubice
3. ledna 2022 · 19:26

Jak to bylo s koncem Jakuba Nakládala v Pardubicích?

Dál bez kapitána. Pardubice v pondělí oznámily, že Jakub Nakládal ukončil z osobních důvodů smlouvu. Hráč situaci komentovat odmítl. Ani klub nic dál rozvádět nechtěl. Ovšem podle několika zdrojů deníku Sport byl Nakládal u bouře v kabině po debaklu s Motorem 1:6. Mělo dojít k ostřejší výměně názorů mezi ním a členem vedení. A spekulace, že by rodák z Hradce Králové zamířil hned do tábora největšího rivala? Padá. Proč? Více čtěte ZDE >>>

Jakub Nakládal v Pardubicích končí
Jakub Nakládal v Pardubicích končí
HC Škoda Plzeň
3. ledna 2022 · 16:04

Obránce David Jiříček, který si v prvním zápase na mistrovství světa hráčů do 20 let v Edmontonu poranil koleno, je po operaci a bude delší dobu chybět v sestavě extraligové Plzně. Délku absence klub neupřesnil. „Vyšetření magnetickou rezonancí bohužel potvrdilo nutnost operačního zákroku. Na Davida nijak nebudeme tlačit, důležité je, aby se dal stoprocentně do pořádku. To je pro jeho budoucnost nejdůležitější,“ uvedl plzeňský trenér Václav Baďouček pro iDNES.cz.

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
3. ledna 2022 · 15:06

V Pardubicích končí obránce Jakub Nakládal (34), který po vzájemné dohodě s klubem rozvázal smlouvu. Důvodem jsou podle oficiálního oznámení blíže nespecifikované osobní důvody. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 29. prosince 2021

HC Škoda Plzeň
29. prosince 2021 · 14:03

Švédský útočník Ludwig Blomstrand (28) bude v Plzni působit i příští sezonu, na západě Čech o rok prodloužil smlouvu. „Mám kolem sebe výborné spoluhráče a realizační tým také funguje skvěle. A město Plzeň je krásné. I když jsem měl jiné nabídky, chtěl jsem prodloužit tady,“ řekl klubovému webu. „Ludwig je hráč s výbornou koncovkou, přesně kterého jsme před sezónou hledali a kterého jsme do týmu potřebovali. Jsme moc rádi, že zůstává, neboť nás přesvědčil, že hokej hrát umí, a jeho střela a výběr místa jsou výborné,“ pochvaluje si spolupráci i sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Zprávy ze dne 25. prosince 2021

Dynamo Pardubice
25. prosince 2021 · 16:33

Dynamo Pardubice prodloužilo smlouvy s brankářem Milanem Kloučkem a obráncem Michalem Hrádkem. První profesionální kontrakt podepsal s klubem osmnáctiletý útočník Daniel Herčík. Dynamo o tom informovalo na svém webu, délku smluv nespecifikovalo.

Třiadvacetiletý Klouček je odchovancem Pardubic. V této sezoně extraligy tvoří brankářskou dvojici s Dominikem Frodlem, odchytal 15 zápasů s úspěšností zákroků 91,9 procenta. „Dynamo má skvělé podmínky na to, abych se mohl zlepšovat. Jedním z důvodů bylo, že nyní všichni myslíme na ty nejvyšší příčky a hrozně mě láká tady vyhrát titul, udělat úspěch. Po sezonách, kdy to zde nebylo úplně růžové, se celá organizace každým dnem posouvá nahoru,“ uvedl Klouček, kterého v roce 2018 draftoval Nashville.

Zprávy ze dne 23. prosince 2021

HC Škoda Plzeň
23. prosince 2021 · 16:02

Předčasný vánoční dárek pro Vojtěcha Budíka. Třiadvacetiletý obránce se dohodl v Plzni na nové smlouvě pro příští sezonu. Rodák z Pardubic působí v dresu Západočechů již třetí ročník, během kterých si již vysloužil i pozvánku do národního týmu.  „Vojta je stále hodně mladým hráčem a má toho spoustu ještě před sebou. Víme, že se každým rokem bude posouvat výše a výše. Věříme, že to v sobě má a že vyroste v jednoho z klíčových beků u nás. Neměli jsme žádné pochybnosti ohledně nabídnutí nové smlouvy,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web.

Zprávy ze dne 22. listopadu 2021

HC Škoda Plzeň
22. listopadu 2021 · 09:58

Škoda Plzeň oznámila prodloužení smluv s brankářem Dominikem Pavlátem o jeden rok s opcí na další a s obráncem Davidem Kvasničkou rovnou o dva roky.

Zprávy ze dne 6. září 2021

HC Škoda Plzeň
6. září 2021 · 13:48

S „last minute“ posilou přichází před startem extraligové sezony i Plzně. Indiánům se povedlo zlákat lotyšského reprezentanta Martinse Dzierkalse. Čtyřiadvacetiletý útočník přichází na západ Čech po roce stráveném v KHL, kde hájil barvy rodné Rigy (10+14). „Martins dorazil koncem minulého týdne, ještě si vyřizuje veškeré formality. Předtím byl v dobrém zápřahu, s reprezentací Lotyšska se zúčastnil olympijské kvalifikace, takže by měl být připravený. My se budeme samozřejmě snažit, abychom ho zapracovali do sestavy,“ řekl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web.

  

 

Zprávy ze dne 2. září 2021

HC Škoda Plzeň
2. září 2021 · 16:30

Útočník Filip Kuťák začne extraligovou sezonu v dresu Plzně. Pětadvacetiletý hráč uspěl na zkoušce u Západočechů, kteří s ním podepsali smlouvu zatím do konce září. Naopak na testech neuspěl jiný útočník Jakub Strnad.

Zprávy ze dne 26. srpna 2021

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
26. srpna 2021 · 13:10

Plzeň hlásí další posilu. Od pátku s extraligovým týmem trénuje Dominik Furch, 31letý brankář zatím zůstává do konce září. „Dostali jsme se do situace, kdy Miroslav Svoboda onemocněl virózou, a nevíme, jak to s ním bude. Dominik ještě neměl nikde podepsáno, a tak se klub dohodl s ním,“ sdělil iSportu trenér Václav Baďouček. Více čtěte ZDE>>>

Reprezentační gólman Dominik Furch posílí Plzeň, zatím na měsíc
Reprezentační gólman Dominik Furch posílí Plzeň, zatím na měsíc

Zprávy ze dne 23. srpna 2021

HC Škoda Plzeň
23. srpna 2021 · 17:48

Návrat do Kladna se zřejmě odkládá. Zkušený útočník Jakub Strnad, o kterém se po konci v Mladé Boleslavi spekulovalo, že se po roce vrátí do mateřského klubu, se pokouší vybojovat si smlouvu v Plzni. Bývalý kapitán Rytířů je u Západočechů na zkoušce. V minulé sezoně odehrál devětadvacetiletý kladenský rodák 45 zápasů v dresu Bruslařů s bilancí pět gólů a dvě asistence, dalších 11 startů následně přidal v play off.

Zkušený útočník Jakub Strnad je po konci v Mladé Boleslavi na zkoušce v Plzni
Zkušený útočník Jakub Strnad je po konci v Mladé Boleslavi na zkoušce v Plzni

Zprávy ze dne 15. srpna 2021

Dynamo Pardubice
15. srpna 2021 · 17:09

Nové angažmá si po konci v Pardubicích našel Konstantin Barulin. Zkušený ruský brankář bude od nové sezony působit ve švédském týmu Boräs HC, který po sestupu hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž! Mistr světa z roku 2012 přišel do Dynama v lednu na konci přestupového období. V základní části zasáhl do osmi zápasů a vychytal tři výhry. Statistiky ale neměl zrovna lichotivé (průměr 3,11 a úspěšnost zákroků 90 %), v play off ho mezi tři tyče už nepustil Milan Klouček. S novým klubem podepsal 37letý gólman smlouvu na dva roky.

Brankář Dynama Konstantin Barulin po inkasovaném gólu
Brankář Dynama Konstantin Barulin po inkasovaném gólu

Zprávy ze dne 11. srpna 2021

HC Škoda Plzeň
11. srpna 2021 · 13:53

Zkušený obránce Jakub Kindl se oficiálně stává staronovou posilou Plzně. S vedením klubu podepsal čtyřiatřicetiletý bek roční smlouvu. K Západočechům se někdejší hráč Detroitu či Floridy vrátil po dvou letech, kdy sezonu strávil v Kolíně nad Rýnem a minulý ročník úplně vynechal. Z toho důvodu se čekalo s uzavřením kontraktu „Chtěli jsme vidět, jak na tom Kuba bude kondičně po jednoleté pauze od hokeje. Všechny testy s přehledem splnil," řekl s úsměvem sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web.

Zprávy ze dne 4. července 2021

Dynamo Pardubice
4. července 2021 · 13:31

Útočník Patrik Poulíček bude i nadále hrát za extraligové Pardubice. Osmadvacetiletý hráč podepsal po nejvydařenější sezoně v kariéře s Dynamem novou dvouletou smlouvu. „Patrik je příkladem hokejisty, který se díky své píli vypracoval v základní stavební kámen naší sestavy. Je typem hráče, který svým přístupem a morálními vlastnostmi strhává ostatní k lepším výkonům a za to mu patří obrovský dík a celá naše organizace je ráda, že takového hráče bude mít ve svých řadách další roky,“ uvedl sportovní ředitel Dušan Salfický na klubovém webu.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů