Michal Koštuřík
24. listopadu 2021 • 09:45

Kraj zavře sport. Zlín řeší, jestli nehrát venku. Slovácko bez lidí na Plzeň

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Pelta byl na hraně lobbingu a klientelismu. Může být odvolání úspěšné?
Pešán o emocích na střídačce: Za leklou rybu se nepovažuju
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlínský kraj kvůli pandemii koronaviru a přeplněným nemocnicím v regionu od pondělí opět zavírá sport pro fanoušky. Jako první v Česku, zatím na dva týdny. Na extraligové hokejisty Zlína by tak čekaly minimálně tři zápasy před prázdným hledištěm. I proto je ve hře výměna pořadatelství se soupeři. „Bavíme se o tom, ale je to složité,“ uvedl Libor Kožík, marketingový manažer Beranů.Ve čtvrtek se ještě lidé můžou přijít podívat „live“ na úřadujícího mistra a extraligového lídra z Třince. Jenže předehrávka je v televizi, navíc v neatraktivním termínu. Zlínský stadion Luďka Čajky určitě nebude plný po střechu. V úterý s Plzní už má být úplně prázdný. A pak ještě s Pardubicemi a Litvínovem.

Poslední tým tabulky Tipsport extraligy přitom potřebuje podporu diváků. I díky ní v pátek svalil Olomouc a nadechl se ke snižování ztráty na předposlední Kladno. Bez fanoušků se výhoda domácího prostředí téměř maže.

Zápasy bez diváků

Tipsport extraliga
Zlín-Plzeň (30. listopadu)
Zlín-Pardubice (5. prosince)
Zlín-Litvínov (10. prosince)

FORTUNA:LIGA
Slovácko-Plzeň (5. prosince)
Zlín-Karviná (11. prosince)

S malou nadsázkou, Berani mohou využít jako povolený doping jen horší led, na který si během reprezentační pauzy navykli. „Dalo se na něm hrát jen třináct minut. Věděli jsme, že těch zbylých sedm musíme puky jenom odpalovat. Bylo to jako na rybníku,“ popsal po posledním duelu útočník Antonín Honejsek.

Na stole je varianta, že klub osloví vedení protivníků a zkusí si s nimi prohodit pořadatelství. „Důležitý bude názor našeho sportovního úseku,“ poznamenal marketingový manažer Libor Kožík s tím, že nemusí jít o ideální řešení. „Určitě není příjemné hrát sedmkrát po sobě venku. To zažily na začátku sezony Vítkovice. Možná dáme přednost tomu hrát doma a necestovat,“ uvažoval nahlas.

Hráči by logicky radši nastupovali před diváckou kulisou, před níž se dokážou víc vyhecovat. Osiřelé tribuny zažili v předchozím ročníku a o další zkušenost tohoto rázu nestojí. „Bylo to pro ně spíš únavné. Jistě by jim tlak od diváků vadil míň,“ nepochyboval Kožík.

Mimořádná opatření se významně dotknou i první fotbalové ligy v kraji. Rozjeté Slovácko nebude mít v zádech své příznivce v taháku proti Plzni. Přitom stánek Miroslava Valenty mohl být opět vyprodaný. Jako v neděli se Spartou.

Sousední Zlín sice může naplnit v sobotu Letnou v prestižní bitvě s Baníkem, ovšem v dalším domácím duelu s Karvinou už hráči uvidí podél hřiště zase jen prázdné sedačky.

Jestli bude za čtrnáct dnů situace jiná a lepší, to dnes nikdo nedokáže odhadnout. „Žádné zprávy o tom, co bude dál, nemáme,“ pokrčil rameny Kožík.

ONLINE PŘENOS - Koronavirus ve sportu ...
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Česko Česko Fotbal Fotbal Hokej Hokej Svět Svět
Obnovit
14:19
Dnes
Svět

Zimní světová univerziáda v Lucernu byla necelé dva týdny před plánovaným začátkem zrušena. Pořadatelé tak rozhodli kvůli šíření nové varianty koronaviru omikron, které způsobilo omezení cestování ze zemí, kde se potvrdila. Lidé z řady států včetně České republiky musejí ve Švýcarsku do desetidenní karantény bez ohledu na to, zda jsou proti covidu-19 očkovaní, nebo nikoliv. Další země hodlá švýcarská vláda na seznam přidat, což konání vrcholné akce pro vysokoškolské sportovce znemožňuje. „V důsledku těchto omezení se zimní univerziáda 2021 nyní nemůže konat,“ uvedli pořadatelé v tiskové zprávě.

13:00
Dnes
Hokej

Hokejové zápasy pod širým nebem se ani letos ve Špindlerově Mlýně neuskuteční. Akce byla odložena kvůli nepříznivé koronavirové situaci a vládním opatřením, oznámili organizátoři Winter Hockey Games. Spolupráci s organizátory v reakci na toto oznámení ukončil vlastník společnosti D+D Real, která byla hlavním partnerem akce, a většinový vlastník extraligových Pardubic Petr Dědek. Více čtěte ZDE>>>

Areál ve Špindlerově Mlýně, kde proběhne české hokejové Winter Classic s bohatým programem
11:30
Dnes
Hokej

Fanoušci Sparty protestují tichem. Žádné bubny, žádný megafon. Žádné organizované povzbuzování z kotle. Nefandilo se. Tichem se rozhodli fanoušci Sparty vyjádřit protest proti poslednímu nařízení vlády, které razantně omezilo maximální možný počet diváků na stadionech. Těch může být maximálně tisíc. „Navzdory dřívějším slibům a proklamacím, že se díky očkování nebude historie opakovat, tak je to opět tady. Aktuální nařízení vlády (mj. povinné sezení v sektoru či povinné nošení respirátorů) prakticky znemožnila fanouškům, i těm očkovaným, možnost organizované aktivní podpory,“ vzkázali členové fanklubu přes svůj Facebook s tím, že si jsou vědomi toho, že klub na situaci nenese žádnou vinu, ale stejně podporu zastavují.

Prázdné hlediště při extraligovém zápase Sparta - Liberec Prázdné hlediště při extraligovém zápase Sparta - Liberec

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
27. kolo
Články odjinud


Články odjinud