SESTŘIH: Třinec - Karlovy Vary 7:0. Demolice hostů, trefil se i Bakoš

Autor: iSport.cz
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Hokejisté Třinec roznesli v předehrávce 55. kola extraligy na svém ledě Karlovy Vary 7:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Hradec Králové. Obhájce titulu vedl už v polovině zápasu o pět branek. Pod úvodní tři góly se podepsal Martin Růžička, první dal a na další dva přihrál. Premiérový zásah v šestém utkání v dresu Ocelářů po příchodu z KHL zaznamenal Martin Bakoš. První extraligový gól dali polští útočníci Filip Komorski a Alan Lyszczarczyk. Brankář Ondřej Kacetl vychytal druhou nulu v sezoně.

„Bylo skvělé, že jsme začali dobře. To jsme chtěli i minule (s Libercem), ale třikrát nám ujeli a prohrávali jsme 0:2. Teď nám to napadalo a kontrolovali jsme už celý zápas. Sice byly pasáže, kdy jsme trochu vypadli z tempa a dali Varům nějaké příležitosti, ale oni to naštěstí nevyužili a dokráčeli jsme pro super vítězství,“ uvedl Kacetl.

Třinečtí hráči avizovali po posledním zápase s Libercem, v němž jim utekl začátek, že si pohlídají úvodní třetinu, a plán dodrželi. Po ztrátě puku na útočné modré čáře se dostal do rychlého protiútoku Růžička a švihem zpoza obránce překonal Habala, jemuž puk prosvištěl kolem lapačky. Hosté mohli srovnat v oslabení, po hezké zadovce Kohouta zakončoval zblízka Beránek a Kacetl zasáhl špičkou brusle. Ve zbytku přesilové hry zvýšil z dorážky Bakoš.

Na začátku druhé třetiny využil další přesilovou hru Nestrašil ranou bez přípravy z pravého kruhu. Čtvrtý gól padl po polské spolupráci a po ideální pobídce Chmielewského zakončil Komorski do odkryté branky. Habala vyhnal na střídačku přesným zásahem do horního růžku Svačina, který nastupoval nově v elitním útoku.

V následujících minutách zahrozili hosté, Kacetl ale vychytal Rachůnka a poté se dvakrát vytáhl při šancích Vondráčka. Na druhé straně dělily Třinec jen centimetry od šestého gólu, když střelu Ondřeje Kovařčíka zastavila tyč. Jeho bratr Michal nechal v přečíslení dva na jednoho vyniknout lapačku Lukeše.

Oba týmy hrály druhý zápas ve druhém dni, Karlovy Vary navíc cestovaly ze svého města přes celou republiku už hodinu a půl po konci domácího utkání.

„V cestě bych problém nehledal. Bylo to o herní a osobní zodpovědnosti, kterou jsme neměli,“ uvedl asistent trenéra Tomáš Mariška. „Přijeli jsme kolem jedné hodiny, spánek nějaký byl. Myslím si, že nám nohy jely, ale byli jsme horší v taktice a v koncovce. Prostě nevyšlo nic a troufnu si říct, že jsme byli horší ve všech směrech,“ doplnil obránce Ondřej Dlapa.

Hosté se snažili o čestný úspěch a soupeře v zápase přestříleli 30:24. V největší šanci ale Kacetl obral o gól výborným zákrokem Dlapu, který měl před sebou odkrytou branku. „Překvapilo mě, jak rychle se tam objevil,“ uznal Dlapa. Hlavou kroutil i nad rozdílnými výkony svého týmu, který o den dříve zdolal třetí Pardubice. „Jsme jako den a noc. Dnes jsme nešlapali jako tým, bylo tam strašně moc děr. Proti Pardubicím jsme hráli fakt jako tým,“ porovnal karlovarský bek.

Závěrečné minuty vyzněly pro Třinec. Lyszczarczyk z ostrého úhlu nachytal Lukeše a z dorážky uzavřel skóre do prázdné branky Ondřej Kovařčík. Oceláři dosáhli nejvyšší výhry v sezoně.

Ohlasy trenérů:

Marek Zadina (Třinec): „Konečně jsme měli dobrý vstup do utkání. Dali jsme první gól, naše hra byla opravdu dobrá a byli jsme produktivní. Napadalo nám to. Posledně jsme si vytvořili hodně příležitostí, ale nebyli jsme tak důslední v předbrankovém prostoru. Do půlky zápasu jsme hráli velmi dobře, měli jsme pohyb a přesilovky, ze kterých jsme dali góly. Od desáté minuty druhé třetiny jsme trošku povolili v hlavách. Řekli jsme si k tomu něco v kabině a třetí třetinu jsme už odehráli dobře, disciplinovaně, pokryli jsme si střední pásmo. Jsme rádi, že jsme vyhráli a že jsme dali sedm branek. Ale musíme pracovat dál.“

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): „Nám se utkání vůbec nepovedlo. Minimálně v první polovině jsme neměli herní ani osobní disciplínu. Dali jsme domácím velké množství přesilových her, ve kterých byla diametrálně odlišná kvalita v provedení obou týmů. Dvě využité přesilovky domácí nastartovaly a za stavu 3:0 bylo pro nás utkání neskutečně těžké. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale nedokázali jsme je proměnit. Třinec zaslouženě vyhrál. Doufám, že to pro nás bude dostatečným varováním a fackou, že se musíme zase vrátit k tomu, co jsme předváděli v předchozích utkáních na Spartě a doma s Pardubicemi. Tento výkon rozhodně nebude v konci sezony stačit, a pokud by se opakoval, stál by nás další body i postavení v tabulce.“

SESTŘIH: Třinec - Karlovy Vary 7:0. Energie si do Slezska přijela pro výprask

Domácí: 08:44. Martin Růžička, 11:46. Bakoš, 23:30. A. Nestrašil, 28:17. Komorski, 29:53. Svačina, 57:27. Lyszczarczyk, 58:11. O. Kovařčík

Hosté:

Domácí: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Adámek, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Teper, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Svačina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Bakoš, A. Nestrašil, Hrehorčák – Dravecký (A), Komorski, Lyszczarczyk.

Hosté: Habal (30. Š. Lukeš) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, D. Mikyska, Pulpán (A), Weinhold – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Kulich – O. Beránek, Hladonik, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Průžek, Jiskra, Osmík.