Ondřej Kuchař
14. září 2022 • 04:50

Simon: riziko, nebo trefený jackpot? Ton vysvětlil, kde na něj Sparta vzala

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Tijani rozdrtil pověst dřeváka tvrdou dřinou. Jde nahoru jako kdysi Koller
Zimák: Skončí Jalonen? Umí lepší hokej, ale Hadamczik ho strčil před propast
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl součástí národního týmu na mistrovství světa. Z Tampere však Dominik Simon nečekaně uprostřed turnaje odjel. Oficiální zdůvodnění? Osobní problémy. Co se za nimi skrývá, to doteď sám hráč ani nikdo jiný nevysvětlili. Teď útočník po sedmi letech utnul kariéru v NHL, vrací se do Sparty. Fanoušky logicky napadne: dělá klub jeho angažováním dobře? „Dominika znám odmala, nemám vůbec strach,“ ubezpečuje sportovní ředitel Petr Ton.Pár dnů před startem nové sezony Tipsport extraligy odšpuntovali oslavný přestupový šampus. Ze zámoří se po sedmi letech vrací Dominik Simon. Comeback radostně ohlásila Sparta.

Juchání fanoušků se však mísí s obavou, zda bude Simon pro tým opravdu vytouženým a slibovaným posílením. Každý má totiž aktuálně jako první v hlavě ne jeho hokejové dovednosti, ale jarní incident z mistrovství světa. V kabině národního týmu se dostal Simon do konfliktu se spoluhráčem Filipem Hronkem. Sám pak bezprostředně poté tým opustil a z Finska odletěl. Další vysvětlení a bližší popis situace nepřišel. Jen rodina vydala prostřednictvím webu iDnes.cz prohlášení.

„Dominik po náročné sezoně opustil kvůli osobním a rodinným důvodům mistrovství světa po dvou zápasech v národním mužstvu. Nervy a emoce z ledu a osobního života vynesl i mimo led, když zkoušel vyvolat potyčku se spoluhráčem. I když nešlo o nic osobního, bohužel došlo i na fyzický kontakt. Letošní sezona byla po té minulé, která byla zkrácená kvůli covidu, z pohledu hráče velice náročná. I proto se Dominik z osobních důvodů se štábem české reprezentace dohodl na opuštění šampionátu. Teď je doma, kde odpočívá a dává se do kupy,“ stálo ve vyjádření.

Teď a tady

Vůči Simonovi vyzněla slova rodiny poměrně přísně. Proto se teď nabízí

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud