Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 28. března 2024

HC Sparta Praha
28. března 2024 · 13:53

Kanadský hokejový obránce AaronIrving bude i nadále působit v pražské Spartě, s kterou prodloužil smlouvu na nadcházející sezonu. Klub o tom informoval na svém webu. Osmadvacetiletý rodák z Edmontonu přišel do Sparty loni po ročníku stráveném ve Finsku v SaiPě Lappeenranta a ve Švýcarsku v Davosu. Předtím v české extralize působil v letech 2020 až 2022 v Litvínově.

Zprávy ze dne 19. března 2024

Důležitý moment
HC Sparta Praha
19. března 2024 · 16:41

Kanadský útočník Zack Kassian předčasně končí ve Spartě. Klub v úterý oznámil, že skončil z osobních důvodů a už se vrátil do zámoří. „Samozřejmě nás jeho návrat do Kanady mrzí, ale plně jej respektujeme. Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Máme dostatečně široký kádr, kterému stoprocentně věříme v probíhajícím playoff,“ uvedl šéf sportovního úseku Tomáš Divíšek. Kassian naskočil v závěru základní části do osmi zápasů, ve kterých si připsal tři body (2+1), v play off už nenastoupil. Web iSport.cz už v sobotu informoval o možných problémech v týmu.

Zprávy ze dne 27. února 2024

HC Sparta Praha
27. února 2024 · 11:15

Vedení Sparty se podařilo dotáhnout prodloužení smlouvy s další týmovou oporou. Dres Pražanů bude i v příští sezoně oblékat zkušený finský útočník Jani Lajunen, který se upsal na další ročník. Pražané si mistra světa z roku 2011 nemohou vynachválit. „Jani se ve své roli maximálně osvědčil. I po zranění se vrátil ve skvělé formě a na ledě odvádí přesně to, co od něj očekáváme. Navíc, přestože je z jiné země, stal se jedním z lídrů našeho týmu. Je důležitou součástí našeho kádru," uvedl šéf sportovní úseku Tomáš Divíšek pro klubový web.

Zprávy ze dne 4. února 2024

Důležitý moment
HC Sparta Praha
4. února 2024 · 17:05

Michal Kempný prodloužil o dva roky smlouvu ve Spartě. „Prodloužit spolupráci s Michalem pro nás byla jedna z priorit. Díky svým dovednostem a zkušenostem je jedním z klíčových hráčů našeho týmu. Umí dobře poradit i mladším bekům, kteří vedle něj rostou,“ uvedl šéf sportovního úseku Sparty Tomáš Divíšek. Kempný si v této sezoně do dnešního utkání připsal ve 42 zápasech 28 bodů za sedm branek a 21 asistencí. „Jsem velmi vděčný za to, že mohu spojit své jméno se Spartou na další dva roky. Moc se těším a věřím, že společně vytvoříme něco výjimečného,“ řekl Kempný.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů