Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 2. června 2024

Důležitý moment
Karlovy Vary
2. června 2024 · 20:51

Jiří Kalous, který v roli asistenta trenéra Radima Rulíka pomohl českým hokejistům k triumfu na domácím mistrovství světa, se stal sportovním ředitelem extraligových Karlových Varů. „S Jiřím Kalousem přichází do klubu letitá zkušenost, nesporná erudice a pracovitost. Bude mít na starost celý profesionální sportovní úsek klubu,“ uvedl na webu jednatel klubu a jeden z jeho majitelů Daniel Tobolka. Kalousovým úkolem bude pomoct Karlovým Varům vylepšit letošní 11. místo v nejvyšší soutěži. „Pokud se chceme zlepšovat, nesmíme se bát změn. Věříme, že angažmá Jiřího Kalouse v Karlových Varech bude úspěšné,“ uvedl Tobolka.

Trenér hokejové reprezentace Radim Rulík (vpravo) a asistent Jiří Kalous přicházejí na setkání s prezidentem
Trenér hokejové reprezentace Radim Rulík (vpravo) a asistent Jiří Kalous přicházejí na setkání s prezidentem

Zprávy ze dne 30. května 2024

Karlovy Vary
30. května 2024 · 21:30

Karlových Varech vítají další posilu – a opět ze Skandinávie! Za Energii bude v Tipsport extralize nově nastupovat norský útočník Eirik Salsten. Devětadvacetiletý rodák z Osla se v Česku představil na již skončeném mistrovství světa, na kterém vstřelil dva góly. Startoval i na olympiádě v Pchjongčchangu 2018. Většinu dosavadní kariéry odehrál ve Storhamaru. „Eirik je typem hráče, který hraje oboustranně dobrý hokej, umí zahrát dopředu i dozadu, je platný jak v přesilovce, tak i v oslabení. Je to poctivý hráč, který nám zapadá do systému a nebojí se jít i do míst, kde to bolí,“ uvedl trenér Pavel Patera pro klubový web.

Zprávy ze dne 23. května 2024

Karlovy Vary
23. května 2024 · 19:16

Karlových Varech se rozhodli při shánění posil opět jít skandinávskou cesty a určitě se nedrželi zkrátka. Energii posílí před nadcházející sezonou finský útočník Arttu Ilomäki. Dvaatřicetiletý rodák z Tampere, který podepsal roční smlouvu, má ve sbírce zlato z mistrovství světa v roce 2019. Naposledy působil v týmu KooKoo, ve kterém si držel solidní produktivitu (17+27), kterou od něj očekává i klub z lázeňského města. „Věříme, že zvýší naši produktivitu. Je výborný na buly i do přesilovky, dobře pracuje v předbrankovém prostoru, a to je hráč, kterého tady potřebujeme,“ uvedl trenér Pavel Patera pro klubový web.

Zprávy ze dne 1. května 2024

Důležitý moment
Mladá Boleslav
1. května 2024 · 11:15

Hokejisty Mladé Boleslavi již oficiálně posílil brankář Dominik Furch, jak psal v předchozích týdnech deník Sport. Gólman odchytal poslední dvě sezony za Brno. S Bruslaři podepsal tříletou smlouvu. S Jihomoravany měl kontrakt ještě i na další sezonu, požádal ale o její rozvázání. „Už v průběhu ročníku jsem se rozhodl, že bych chtěl z rodinných důvodů tu nadcházející sezonu řešit, abych byl blíže Praze, blíže rodině. Ve hře bylo pár klubů, nakonec jsme se dohodli tady,“ vysvětlil Furch.

Brankář Komety Dominik Furch se přesouvá
Brankář Komety Dominik Furch se přesouvá

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů