Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 2. května 2022

Karlovy Vary
2. května 2022 · 13:29

Karlovy Vary oznámily pokračování trojice hráčů - v kádru zůstávají obránci Dalimil Mikyska a Tomáš Havlík i útočník Tomáš Redlich. Do prvoligového Sokolova odchází Martin Osmík.

Zprávy ze dne 25. dubna 2022

Karlovy Vary
25. dubna 2022 · 15:20

Hokejový útočník Dávid Gríger se po dvou letech strávených v Liberci vrací do Karlových Varů. Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant podepsal se západočeským extraligovým klubem smlouvu na tři sezony. „Velmi se těším na novou sezonu. Přijde mi, že se tady vůbec nic nezměnilo, snad kromě loga. Připadá mi to, jako kdybych si jen někam odskočil na víkend a vrátil se zpět. Jsem rád, že jsem tu a že zase budu bojovat za Energii,“ uvedl Gríger.

Zprávy ze dne 12. dubna 2022

Důležitý moment
Karlovy Vary
12. dubna 2022 · 13:57

Podepsáno, Karlovy Vary uplatnily opci na kapitána a nejproduktivnějšího hráče poslední sezony. Tomáš Vondráček v Energii stráví minimálně příští sezonu.

Zprávy ze dne 10. dubna 2022

Karlovy Vary
10. dubna 2022 · 20:52

Dres Karlových Varů bude nadále oblékat Lukáš Pulpán. Zkušený obránce podepsal s Energií novou roční smlouvu do konce sezony 2022/23. Současný asistent kapitána přišel do Varů před dvěma roky z Plzně, v tomto ročníku si připsal 14 bodů (6+8) v 54 zápasech základní části. Ve třech duelech play off nebodoval.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů