Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 16. dubna 2022
V Brně se chystá návrat úspěšného odchovance. Podle informací hokej.cz má od nové sezony hrát za Kometu útočník Radek Koblížek. Čtyřiadvacetiletý rodák z Ivančic, který údajně v mateřském klubu podepíše víceletou smlouvu, působí už devět let ve Finsku, kde s Kärpätem Oulu v roce 2018 vybojoval mistrovský titul. V již uplynulém ročníku však byl nucen změnit dres. V barvách KooKoo, ve kterých chytá také český brankář Nick Malík, došel reprezentační forvard až do semifinále.
Zprávy ze dne 4. dubna 2022
Hokejistům Kladna se v průběhu jejich 40 dnů dlouhého volna pomalu blíží závěr sezony v podobě baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím ale vyrazili v neděli na soustředění do Liptovského Mikuláše. Při této příležitosti se Rytíři pochlubili se dvěma zajímavými návraty do sestavy. Po dlouhodobém pobytu na marodce se vrací útočník Ondřej Machala. Nejzajímavější je ale případný návrat do akce Jiřího Burgera! Jak Středočeši ujistili, nejde o dojezdový aprílový žert. Současný asistent trenéra a někdejší výborný centr, který naposledy hrál v sezoně 2016/17, se už měsíce připravuje s týmem, aby byl v případě potřeby k dispozici. „Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ vysvětlil kouč David Čermák pro klubový web.
Zprávy ze dne 18. března 2022
Kometa bude mít nového trenéra. Jak už iSport.cz informoval, uvolněné místo po Liborovi Zábranském by měl obsadit Martin Pešout (55), v posledních pěti letech šéf střídačky v Karlových Varech. „Nebudu to teď komentovat,“ omluvil se Pešout, jenž v Brně v roli asistenta pomohl v roce 2017 k titulu. Podepsáno ještě nic není, ovšem krach jednání se nepředpokládá. „Každopádně chci, aby byl trenér zároveň i sportovním manažerem,“ reagoval majitel klubu Libor Zábranský. Jednání s Pešoutem potvrdil.Více čtěte ZDE>>>.
Bílí Tygři po skvělém výkonu vepsaném do skóre 6:1 vypoklonkovali Kometu z předkola Generali play off i z celé sezony. V Brně tikají zásadní změny. Příchod kouče Martina Pešouta se v zákulisí považuje za hotovou věc, ve hře jekonec Petera Muellera, na jehož služby podniká nájezdy konkurence. Více čtěte ZDE>>>.