2. června 2018 • 16:51

Kalous na bříze, to je dárek fanoušků Komety šampionovi Barinkovi

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost
FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanoušci brněnské Komety jsou známí svojí oddaností či hlasitostí, nyní pro změnu dokázali smysl pro humor. Hráč mistrovského týmu Michal Barinka od nich dostal k oslavě 34. narozenin velký obraz s fotografií kalouse ušatého, jak si hoví na větvi břízy… Logiku na první pohled nepatřičného daru pochopí všichni ti, kdo znají příběh přesunu extraligového obránce ze Sparty do Brna.Jiří Kalous a Petr Bříza, to jsou dvě persony pražského klubu, které v Barinkově story odehrály klíčový význam. V sezoně 2016/17 někdejší reprezentační zadák sbíral v holešovickém celku spíš jen drobky, zalátával mezery v sestavě, nedostával kloudný prostor.

Za tehdejšího trenéra Jiřího Kalouse a šéfa Petra Břízy bylo po hráči nakonec požadováno, aby souhlasil s výrazným snížením mzdy, vyváděly se takřka psí kusy, aby se mu pobyt ve Spartě znechutil, přitom to moc logiky nepobralo, prověřených beků neměli v áčku nazbyt.

Michal Barinka dostal od fanoušků zajímavý dárek

Barinka si ovšem dál plnil povinnosti a protože neudělal žádný přešlap, zůstal dál na soupisce Sparty i zkraje poslední sezony, dostal však svolení hledat si nové angažmá.

V druhé půlce září trápení skončilo. „Na Spartě za mnou zavřeli vrata a mně nezbývalo nic jiného, než si jít hledat něco jiného,“ komentoval to mistr světa z roku 2010, když se vyvázal ze smlouvy a odešel do Komety. „Opravdu mě strašně těší, že to konečně klaplo a navíc se ozval klub s takovými úspěchy a ambicemi.“

Byl z toho mistrovský titul a aktuálně i vtipný námět pro fanoušky Komety, jak Barinkovi připomenout dobrý tah se změnou pracovní adresy. 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze