Český hokej tě potřebuje! Pešán rozjel diskuzi mezi trenéry. Co se řešilo? | iSport.cz
Pavel Ryšavý
8. srpna 2019 • 04:50

Český hokej tě potřebuje! Pešán rozjel diskuzi mezi trenéry. Co se řešilo?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to tady. Akce. V Břeclavi se konala velká konference, kterou měl na starosti nový šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán. Nešlo o seminář, kam přijedete, uděláte si čárku, dáte si oběd a domů. „Umíme zacílit na dovednost, systém. Ale to je až číslo dvě. Musíme pracovat na lepší kultuře českého hokeje. Bez toho se nepohneme a nepomohlo by nám, kdybychom vymýšleli nejlepší systémy na světě,“ bouřil Pešán. Povedlo se mu rozjet živou diskuzi. Začíná rok nula?Při vchodu do sálu svítil na všechny trenéry velký nápis „Český hokej tě potřebuje“. Vzkaz mířil k desítkám trenérů, kteří hledali volnou židli. Šéftrenér svazu Filip Pešán uspořádal v Břeclavi velkou konferenci, kde chtěl vyprovokovat diskuzi, mluvit o změnách, jež brzdí vývoj. Povedlo se. Program říkal, že se začne v 10 dopoledne a skončí ve tři. Akce se protáhla o více než hodinu.

Pešán představil pár svých vizí. Na svazu vznikne nové analytické oddělení, každý krok musí být podložený konkrétním výstupem. Plus se chystá play book, mustr, aby vývoj směřoval určitým směrem. Kam? To ví každý, časem chytit Švédsko nebo Finsko. Klíčové je v tuhle chvíli jak. „Jestli nezačneme narovnávat vztahy mezi námi, český hokej se z místa nehne,“ spustil na své kolegy hned šéftrenér.

Sám měl připravenou přednášku o kultuře v českém hokejovém prostředí, manažer akademií Pavel Geffert mluvil o mládeži. Pak měl Pešán dva hosty: Aleš Totter nachystal přednášku o hře v útočném pásmu, Jan Morkes o analytickém pohledu na hokej. „Nejdůležitějším bodem je diskuze. Očekávám aktivní debatu, kam chceme s naším hokejem dojít,“ hned ale hlásil Pešán.

Český hokej má prostředky, napohled hodně věcí funguje dobře. Jenže se zdaleka nevyvíjí tak rychle, aby doháněl velmoci. Spíš máte pocit, že zamrzl.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud