Tour de France 2019 | Cyklista zvažuje žalobu na Tour! Chce kompenzovat náraz do bariéry | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: rb
26.9.2019 • 05:00

Cyklista zvažuje žalobu na Tour! Chce kompenzovat náraz do bariéry

Byl jedním z favoritů časovky na letošní Tour de France, v jejím průběhu si vedl skvěle. Jenže pak přišel ten okamžik. Wout van Aert v zatáčce najel příliš blízko k bariéře mezi tratí a prostorem pro fanoušky, zavadil o ni a upadl. A co hůř, přivodil si hlubokou tržnou ránu na pravé noze. Z Tour musel odstoupit a přišel i o zbytek sezony. A to je právě důvod, proč nyní uvažuje o tom, že by požadoval od organizátorů závodu závodů finanční kompenzaci.Na Tour de France si letos v červenci připsal Wout van Aert první start. Trojnásobný světový šampion v cyklokrosu ji ale opouštěl tak, jak si ani v nejčernějších představách nepřál. Místo projetí cílem opouštěl trať v sanitce. Při 13. etapě, kterou byla individuální časovka v Pau, si vedl výborně a útočil na vítězství.

Jenže v závěrečné části v zatáčce najel příliš blízko hrazení, o které zavadil a octnul se na zemi. Při pádu utrpěl zranění pravé nohy, následně podstoupil dvě operace stehenního svalu a kyčle.

Sezona na silnici tím pro něj skončila a jak to bude s tou cyklokrosovou, zatím nikdo netuší. Teprve před dvěma týdny totiž poprvé usedl na kolo, na kterém se jen lehce a malou rychlostí projel.

Podle listu Het Nieuwsblad závodník stáje Jumbo-Visma na nedělní tiskové konferenci v Gooiku řekl, že nevylučuje, že bude požadovat náhradu škody od ASO (organizátora Tour de France).

Belgický list napsal, že Van Aert a Jumbo-Visma zaslali ASO dopis o incidentu, nicméně otázka finanční náhrady dosud nebyla formálně vznesena.

„Je zřejmé, že závažnost zranění byla výsledkem způsobu, jakým byla bariéra umístěna,“ prohlásil belgický cyklista. Ten se podle původních plánů chtěl začít brzy věnovat přípravě na cyklokrosovou zimu. Nyní si ale není jistý, zda sezonu své původní disciplíny vůbec stihne.

„Já doufám, že ano, alespoň je to můj cíl,“ řekl Van Aert podle cyklistického serveru Cycling News. „Ale je to reálné?“


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud