Štybar před posledním týdnem Vuelty: Ještě tam pro mě šance jsou | iSportLIFE | iSport.cz
10.9.2019 • 17:15

Štybar před posledním týdnem Vuelty: Ještě tam pro mě šance jsou

Vstoupit do diskuse
0

PŘÍMO ZE ŠPANĚLSKA | Poslední dvě horské etapy daly cyklistům na španělské Vueltě hodně zabrat. Stejně tak i Zdeňku Štybarovi, jedinému českému závodníkovi na startu. Proto přišel vhod úterní volný den. Při něm si dopřál o něco delší spánek, s týmem absolvoval kratší projížďku a pak relaxoval. I v posledním týdnu by se totiž rád pokusil o etapové prvenství.Po pondělní horské etapě na vrcholu Alto de la Cubilla, kde se musel vyškrábat osmnáctikilometrovým stoupáním do nadmořské výšky 1690 metrů, se pak musel stejnou cestou na kole zase vrátit dolů k týmovému autobusu. „Jel jsem to asi tři čtvrtě hodiny,“ poznamenal Štybar. A pak následoval zhruba tříhodinový přesun autobusem do Burgosu, kde v úterý většina týmů trávila volný den.

„Těch dlouhých přesunů je tady docela dost, z Andorry jsme jeli pět hodiny. Kolem hodiny je to tak akorát, natáhnete se, najíte. Ale po hodině už je to dlouhé,“ řekl závodník týmu Deceunick-Quick Step.

Proto volný den přišel maximálně vhod. Ale jako na všech jiných etapových závodech, ani tady není volný den úplně volným. „Hodinku a půl se pojedeme projet, nějakých 40 kilometrů, a pak si ještě odpoledne zdřímnu,“ plánoval v úterý dopoledne Štybar.

Na Vueltě už si třiatřicetiletý Čech připsal jedno etapové vítězství v roce 2013. A rád by k němu přidal další. Tuto svou vizi stále nevzdává, i když síly pomalu dochází. „Únava už je znát, ale doufám, že volnem tělo aspoň trochu zregeneruje. V posledním týdnu jsou tam pro mě ještě nějaké šance.“

Podívejte se na VIDEO se Zdeňkem Štybarem přímo z Vuelty:

Štybar na Vueltě: Únava je znát, ale jednu etapu chci vyhrát


Témata:  sportcyklistikaVueltaZdeněk Štybar
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

74. ročník Vuelty odstartuje 24. srpna týmovou časovkou o délce 18 km na pobřeží Costa Blanca. Kromě jedné etapy na území Andorry, časovky a startu 11. etapy ve Francii, trasa Vuelty 2019 projede výhradně území Španělska. Na závodníky čeká celkem 3 272 km včetně 8 horských dojezdů.

Červený trikot nebude obhajovat Simon Yates, vítěz dvou etap na Tour de France 2019. V nominaci Mitchelton-Scott pro letošní ročník Vuelty chybí.

Vuelta patří spolu s Tour de France a Giro d'Italia mezi Grand Tour, 3-týdenní etapové závody, zařazené do kalendáře UCI World Tour. Ačkoliv nejmladší ze všech Grand Tour, hovoří se o Vueltě jako nejnáročnějším etapovém závodě v kalendáři.

Profily všech 21 etap Vuelty 2019 >>

Mezi nejslavnější jezdce historie patří Roberto Heras, který si na Vueltě připsal 4 vítězství v celkové klasifikaci závodu. Z českých cyklistů je rekordmanem Ján Svorada, který má na kontě v 6 účastí v rozmezí 1997-2003, během kterých 3x dosáhl na etapový triumf. V posledních letech se blýskli i Zdeněk Štybar s Leopoldem Königem, kteří v roce 2013 vyhráli 7. a 8. etapu. Leopold König v tomtéž ročníku pak dosáhl na celkové 9. místo, které je doposud nejlepším výsledkem českého cyklisty na Vueltě.

Češi na Vueltě 2019 >>

Další ročníky
Ročník 2019
Další kola
26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud