Koronavirus omezil závod Paříž-Nice, úvod ovládl Němec | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: iSport.czČTK
8.3.2020 • 16:41

Koronavirus omezil závod Paříž-Nice, úvod ovládl Němec

Německý cyklista Maximilian Schachman vyhrál úvodní etapu závodu Paříž-Nice, který se jede kvůli obavám z šíření koronaviru za mimořádných opatření a s okleštěným startovním polem. Zdeněk Štybar dojel na 12. místě, Roman Kreuziger byl klasifikován jako čtyřicátý.Tradičního závodu se neúčastní sedmička elitních týmů World Tour, které kvůli koronaviru přerušily sezonu. Na startu tak chybí i obhájce vítězství Kolumbijec Egan Bernal z Ineosu. Pořadatelé k doplnění pelotonu mimořádně pozvali dvě stáje nižší kategorie. Pro cyklisty vydali řadu doporučení, aby se minimalizoval kontakt s diváky i mezi jezdci navzájem. Ve stejném hotelu mohou být například ubytovány maximálně dva týmy.

Zrušeny byly všechny tiskové konference před i po etapách, k dispozici pro stručný televizní rozhovor bude vždy jen vítěz. Fanoušci nemají přístup k týmovým autobusům a jezdcům na startu. Cyklisté se mají ve vlastním zájmu vyvarovat selfíček s diváky a rozdávání autogramů.

Šestadvacetiletý Schachman si první výhru v sezoně vybojoval v závěrečném spurtu čtyřčlenné skupinky uprchlíků před Belgičany Dylanem Teunsem a Tiesjem Benootem. Štybar dojel v první skupině pronásledovatelů s odstupem 15 sekund, Kreuziger ztratil 2:42 minuty.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud