Vegan Hamilton už nemusí držet dietu: posilovna, jóga i palačinky! | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ivp
1.3.2019 • 09:55

Vegan Hamilton už nemusí držet dietu: posilovna, jóga i palačinky!

Mechanici dumají, jak mu postavit co nejlepší vůz – a on se rozhodl udělat nezdolný stroj i ze svého vlastního těla. Již dva roky je Lewis Hamilton veganem, teď dřel v posilovně ještě víc, nasadil i jógu či pilates a vzkazuje: „Po fyzické stránce jsem silnější než dřív.“ Využívá jen nové regule, jež přikazují jezdci mít alespoň 80 kilogramů. S proměnou podkožního tuku ve svalstvo roste i jeho pohoda.V polovině minulé sezony se přede všemi zavázal, že v roce 2019 bude different athlete – jiný sportovec. Přes zimu zkoušel bojové sporty, surfoval, změnil jídelníček, vše probíral s řadou různých sportovců a trenérů. A jakmile Lewis Hamilton oblékl během testů týmovou kombinézu Mercedesu, jeho muskulatura v ní vynikala mocněji než dřív.

„Nesnažím se být jako Hulk. Ale množství podkožního tuku klesá, což je skvělé, a můžete se tak zaměřovat na důležitější svaly,“ prozradil britský pilot a šéf Toto Wolff uznal: „Vrátil se silnější a svalnatější než dřív. Nikdy jsem ho neviděl tak fit jako teď.“

Je pravda, že Hamilton je nejen sportovní, ale i lifestylovou celebritou. Rád inspiruje, ponouká, šokuje. Je superstar se svými manýrami i klady. Jenže tahle proměna má být víc než jen ukazování bicepců, břišních pekáčů nebo zaťatých svalů na potetovaných zádech.

Nové regule F1 (také pro vozy, u nichž vzrostla minimální hmotnost ze 733 na 743 kg) totiž v této sezoně přikazují pilotům mít v kokpitu minimálně 80 kilogramů, díky čemuž už nemusí držet diety nebo jezdit dehydrovaní jako dřív. Hamilton pochopil, že čím víc váhy bude mít ne v tuku, ale ve svalech, tím odolnější bude.

Závodník formule 1 Lewis Hamilton při nabírání kondice na sezonu 2019
Závodník formule 1 Lewis Hamilton při nabírání kondice na sezonu 2019

„Bylo vzrušující zvýšit laťku a zkusit si jiné prvky přípravy. Když každý rok začínáte s tréninky, je to bolestivé, ale teď jsem zkoušel různé metody a pracoval s řadou různých lidí, abych si v průběhu týdnů vyzkoušel řadu věcí. Navíc v tom mohu pokračovat i v průběhu roku. Posiloval jsem hluboký stabilizační systém a cítím se silnější, než jsem za dlouhou dobu byl,“ řekl.

Už před dvěma lety Hamilton přešel na veganskou stravu a nijak se netajil, že mu pomohla ve dvou posledních šampionátech, které ovládl. Teď sdílel na Twitteru svá videa z posilovny, kde cvičí jógu nebo pilates, bez rozpaků se prý cpal palačinkami a věří, že nová pravidla mohou být prospěšná i pro jeho soupeře. Ti, kdo na váhu 80 kilogramů nedosáhnou, budou ji totiž muset vyrovnat v kokpitu závažími.

„Dřív jsme museli mít určitou váhu, což pro nikoho z nás nebylo obzvlášť dobré. Museli jsme vynechávat jídla a dělat různé jiné věci, abychom trefili správný hmotnostní limit. Pro všechny piloty je ale toto lepší. Můžeme být zdravější. Já se třeba cítím mnohem zdravěji než před dvanácti lety. Jednoduše proto, že můžete jíst více, lépe spíte, máte více energie. Jsem rozhodně šťastnější, i tréninky si užívám víc než dřív,“ uznal Hamilton.

Jak moc si bude užívat v novém Mercedesu i závody? Ukáže se už 17. března v Grand Prix Austrálie.


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Výsledky

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud