2.9.2019 • 05:00

Trénuje tu Ronaldo, Salah i Djokovič. Jak to vypadá v nej areálu světa?

Vstoupit do diskuse
0

Trénují tu hvězdní fotbalisté, atleti i tenisté. Sjíždí se sem z různých koutů světa, jen aby mohli strávit několik dnů v tomto špičkovém zařízení. Čím je komplex v Dubaji tak uchvátil? Nahlédněte s námi do jednoho z nejlepších sportovních areálů na světě.Po náročné fotbalové sezóně, v jejímž závěru utrpěl Mohamad Salah zranění hlavy, se hvězdný útočník Liverpoolu vydal do Dubaje. Chtěl si tu odpočinout a nabrat nové síly do úvodních zápasů Premier League. A to se mu bezezbytku splnit povedlo. Relaxoval na plážích, navštěvoval luxusní restaurace a udržoval se v kondici tréninky ve sportovním areálu Nad al Sheba (NAS).

Nebyla to přitom letos jeho první návštěva Dubaje. Do sportovního komplexu NAS zavítal už v lednu se svými spoluhráči z Liverpoolu. Kromě The Reds ve špičkovém areálu v minulosti trénovaly také týmy Arsenalu, Manchesteru, Realu Madrid nebo AC Milán. Během své zimní dovolené poctila sportoviště návštěvou i hvězda Juventusu Cristiano Ronaldo .

Pobyt zde však není omezen pouze na hráče fotbalu. Před časem tu pobýval i Novak Djokovic s korunním princem Dubaje nebo šampion UFC Khabib Nurmagomedov. Co je na tomto komplexu tak výjimečného, že právě zde chtějí trénovat sportovní hvězdy z celého světa?

Do dubajského areálu zavítali také fotbalisté Manchesteru United.Foto Instagram

Komplex NAS, který se nachází v blízkosti nejdražší koňské dostihové dráhy na světě, byl navržen tak, aby byl jedním z nejlepších na světě. Rozlehlé místo zahrnuje širokou možnost využití vnitřních i venkovních sportovišť. K dispozici jsou dvě fotbalová hřiště standardu FIFA, atletická dráha, vnitřní aréna na badminton, volejbalové i futsalové hřiště nebo tělocvična pro bojová umění.

Součástí komplexu je tak také klub zdraví a lázně, kde sportovci naleznou vše, co potřebují pro regeneraci či rekonvalescenci po zranění. Jsou tu přístroje pro simulaci různých nadmořských výšek, kryoterapeutické komory (v nichž se mohou sportovci vystavit na krátkou dobu extrémně nízkým teplotám), dále tu najdete bazén, masážní koupele, saunu, páru nebo ponorný bazén. K dispozici je i tým lékařských pracovníků, kteří zde mají i svou vědeckou laboratoř.

Fotbalista Mamadou Sakho trénuje na přístroji, který umožňuje chodit nebo běhat s nižším procentem tělesné hmotnosti.Foto Instagram

Sportovní hvězdy si místo oblíbily také kvůli příznivému počasí, které v této oblasti panuje takřka celoročně. V zimě se tu teploty na rozdíl od Evropy pohybují mezi příjemnými 22 až 24 stupni. Ovšem v létě šplhají až ke čtyřicítkám. Trénink v těchto extrémních teplotách má však také své benefity. Sportovcům může pomoci připravit se na ostrý zápas nebo závod, který bude probíhat v obdobných podmínkách.

Podle vedení NAS je jejich výhodou oproti konkurenci nejen špičkové vybavení a celoročně slunné počasí, ale také možnost zajištění soukromí jejich hvězdným hostům. NAS je privátní zařízení, které se pyšní prvotřídní ochranou svých klientů před médii i veřejností.

O tom, svědčí také fakt, že NAS nemají své webové stránky nebo možnost online rezervace, jak by se dalo očekávat u běžných sportovních areálů. Sami jsme zkusili kontaktovat sportoviště s dotazem na možnost rezervace prostřednictvím e-mailu a instagramového účtu, avšak odpovědi jsme se nedočkali. Zatrénovat si po boku Djokoviče , Ronalda či Nurmagomedova tak pro běžného smrtelníka zřejmě nebude úplně jednoduché, ať už z finančních důvodů nebo po stránce zajištění samotného pobytu.

"Děkuji, že jsem mohl trénovat v nejlepším sportovním zařízení na světě," napsal Djokovič ke své fotografii z NAS, kde trávil čas s korunním princem Dubaje.
"Děkuji, že jsem mohl trénovat v nejlepším sportovním zařízení na světě," napsal Djokovič ke své fotografii z NAS, kde trávil čas s korunním princem Dubaje.

Nový magazín Sport Góóól! objednávejte na iKiosek.cz ZDE>>>

Magazín Sport Góóól! Magazín Sport Góóól!Foto Sport


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}