Nejdivočejší golf světa: odpaly nad hlavami slonů a lvů, nebezpečí téměř nehrozí | iSportLIFE | iSport.cz
2.11.2019 • 04:00

Nejdivočejší golf světa: odpaly nad hlavami slonů a lvů, nebezpečí téměř nehrozí

Vstoupit do diskuse
0

Patříte mezi milovníky golfu? Vyrazte na dovolenou do Skukuzy - golfového klubu, který se nachází v Jihoafrické republice. Počítejte však s tím, že váš golfový zážitek bude okořeněný špetkou adrenalinu. Okolo vás se totiž během hry mohou potulovat, žirafy, sloni nebo dokonce lvi.Po golfovém hřišti se potulují hyeny, ve stínu stromů odpočívají lvi a u malého jezírka právě probíhá ranní hygiena slonů.  Pracovníci nasazují vlajky, které museli v noci schovat před hladovými zvířaty. Takto vypadá běžné ráno v golfovém klubu Skukuza, který se nachází v Krugerově národním parku v Jihoafrické republice. Za vstupné tu zaplatíte v přepočtu od 300 do 500 korun v závislosti na tom, zdali zvolíte okruh s devíti nebo osmnácti jamkami.

Takto vypadá běžné ráno v golfovém klubu Skukuza, který se nachází v Krugerově národním parku v Jihoafrické republice.

Místní pracovník Jean Rossouw (29) má na starosti devítijamkovou dráhu, která byla poprvé otevřena v roce 1972. "Mým úkolem je vyrazit v časných ranních hodinách na obhlídku hřiště. Areál pak kontroluji nepřežitě i po celý den. Kvůli bezpečnosti jezdím vždy autem a ne golfovým vozíkem. Musím se vždy ujistit, že v blízkosti lidí nejsou žádná nebezpečná zvířata. Návštěvníci se tak nemusí téměř ničeho obávat," popisuje svou denní rutinu Rossouw.

Zároveň však přiznává, že za téměř padesátiletou historii klubu k několika útokům přeci jen došlo. Ve všech případech však turisté vyvázli bez újmy na zdraví. „V areálu nejsou žádné ploty, takže se zvířata mohou pohybovat kdekoli se jim zlíbí. Stále přicházejí a odcházejí, ale když vidí člověka mají většinou tendenci udržovat si odstup,“ popisuje Rossouw.

Do nejdivočejšího golfového areálu na světě můžete nahlédnout prostřednictvím naší galerie.

Narazíte tu i na africké vrbouny.
Narazíte tu i na africké vrbouny.

Pa


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Výsledky
12. září 2020
Brno
Výsledky
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud