26.11.2019 • 12:27

82letý cyklista počítal 68 let kilometry. V Británii zaujal obří vzdáleností

Vstoupit do diskuse
0

Pro Russa Mantleho je kolo celoživotním koníčkem. Nedávno se mu dokonce jako prvnímu Britovi v historii podařilo ujet milion mil, což je přes 1,5 milionu kilometrů. Jaký je jeho další cíl? A jak už léta zaznamenává své kilometry?Russovi Mantlemu z Velké Británie se podařil pozoruhodný výkon. Za svůj život zvládl ujet přes 1,5 milionu kilometrů na kole. To je stejná vzdálenost, jako by čtyřicetkrát obkroužil Zemi kolem dokola, nebo dvakrát cestoval na měsíc a zpátky. A další kilometry na jeho kontě stále přibývají, a to i přesto, že Angličan letos oslavil své dvaaosmdesáté narozeniny.

Jeho úctyhodný výkon si ihned vyžádal pozornost médií. Mantle však přiznal pro web Cycling Weekly, že jej takový zájem velmi překvapil. „Nikdy jsem se nesnažil o žádný rekord, kilometry se přirozeně nashromáždily, protože mě jízda na kole baví,“ krčí rameny stařík.

Bývalý truhlář za posledních 68 let najel průměrně 23 500 kilometrů ročně. S cyklistikou začal v roce 1951, když mu bylo čtrnáct let. Bohužel v té době, neexistovaly žádné sofistikované aplikace ani technické vychytávky, které by usnadnily zaznamenávání kilometrů. Mantle proto své výkony pravidelně zapisoval ručně do svého cyklistického deníku.

Na kole Russ neobjevoval jen krásy své rodné Británie, ale vydával se i na výlety po kontinentální Evropě, USA nebo Kanadě. „Tento rok jsem ujel můj nejnižší počet kilometrů - jen 12 800,“ posteskl si rekordman v rozhovoru pro web Cycling Weekly. Zároveň, ale s úsměvem dodává, že by rád do svých devadesáti let zvládl dosáhl dvoumilionové hranice.

Russovu Mantlemu je dvaaosmdesát let.
Russovu Mantlemu je dvaaosmdesát let.


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}