16.12.2019 • 13:37

Potíže s váhou u Krpálkových neustávají. Shazovat musí tentokrát pes!

Vstoupit do diskuse
0

Novopečená světová judistická jednička v prestižní váze nad 100 kilogramů Lukáš Krpálek si po návratu z Číny nebude moci dopřát velké vánoční leháro. Domácí mazlíček Krpálkových, fenka Oliva, má totiž od veterináře naordinováno, že musí významně zhubnout. A co je olympijskému vítězi platné, že sám může v klidu přibírat? „Nedá se nic dělat, budeme o Vánocích běhat,“ uznal Krpálek.Lukáš Krpálek a jeho žena Eva jsou velkými milovníky zvířat, fenka francouzského buldočka je právoplatným členem rodiny. Šestiletá Oliva má vlastní instagramový účet s téměř tisícovkou sledujících, který spravují „maminka“ Eva a „tatínek“ Lukáš.  Na sociálních sítích často pózuje s „bráchou“ Toníkem a „sestřičkou“ Mariankou.  A protože je Oliva z judistické rodiny, rozumí se samo sebou, že má i své vlastní kimono se jmenovkou O. Krpálková .

Když úřadující mistr světa ve váze nad 100 kilogramů uzavřel partnerství se sítí veterinárních klinik, bylo hned jasné, že Oliva poputuje k doktorovi na preventivní prohlídku. „Mně se líbí, že se trend zdravého životního stylu rozšířil z páníčků na jejich zvířecí mazlíčky. To se týká i pravidelných návštěv lékaře. Na propagaci něčeho takového se moc rád podílím,“ řekl olympijský vítěz.

Mistr světa a olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek vyrazil s fenkou francouzského buldočka Olivou k veterináři.
Mistr světa a olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek vyrazil s fenkou francouzského buldočka Olivou k veterináři.

Díky podrobnému vyšetření Krpálkovi zjistili, že jejich čtyřnohé „dítě“ má slušnou nadváhu, veterinářka navážila téměř patnáct kilo.

„Tak to vypadá, že u nás vždycky musí mít někdo starosti s váhou,“ smál se Krpálek, který po zisku olympijského zlata přešel z kategorie pod 100 kilogramů do absolutní třídy, taky právě kvůli tomu, aby už nemusel před závody váhu snižovat. „Takže jediný rozdíl, teď nebudu shazovat já, ale Oliva. A místo vánočního lenošení budeme spolu chodit běhat,“ slíbil.   

U veterináře dostali Krpálkovi i další rady. „Například jsme se dozvěděli, že by Oliva neměla používat klasický obojek, který jí zatěžuje páteř, když cuká na vodítku, ale postrojový úvazek. Už ho máme koupený. Taky bychom jí měli občas čistit zuby,“ prozradil Krpálek, jaká doporučení budou pečlivě dodržovat.

Jako pejsek známého sportovce budila Oliva i na veterině značnou pozornost. „Jsem rád, že marketingové povinnosti se v naší rodině rozložily a část jich za mě převzala Oliva,“ žertoval Krpálek. „Byla z toho ovšem pěkně vyřízená, usnula v autě, sotva jsme vyrazili k domovu,“ dodal muž, který dnes v Číně usiluje nejen o vítězství na turnaji Masters, ale také o post světové jedničky v nejtěžší váhové kategorii. Může se stát prvním judistou, který byl v čele žebříčku ve dvou vahách.

Mistr světa a olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek vyrazil s fenkou francouzského buldočka Olivou k veterináři.
Mistr světa a olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek vyrazil s fenkou francouzského buldočka Olivou k veterináři.


Témata:  pesČínaLukáš KrpálekMastersVánoceOliva
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}