Kolo pro život slaví 20 let. Bude to jedinečná sezona, slibuje Petr Čech | iSportLIFE | iSport.cz
17.4.2019 • 17:45

Kolo pro život slaví 20 let. Bude to jedinečná sezona, slibuje Petr Čech

Vstoupit do diskuse
0

Kolo pro život, největší seriál cyklistických závodů na horských kolech, se chystá oslavit dvacetileté výročí existence a kromě samotných závodníků se snaží vyzvat k pohybu i širokou veřejnost prostřednictvím sérií doprovodných akcí. „Letošní sezona bude v mnohých ohledech jedinečná a speciální a my doufáme, že o malý stupínek výše,“ říká fotbalový brankář Petr Čech, jehož společnost Petr Čech Sport akci organizuje.Patnáct závodů bude nadále tvořit kostru Kola pro život, pro letošní výroční ročník si ale organizátoři dali za cíl přilákat nejen samotné závodníky, ale i další lidi – rodiny s dětmi, začátečníky nebo cyklisty, kteří jezdí jen pro radost.

„Většina z nás si chce jen sednout na kolo, jet se podívat na nová místa. Soustředění na kvalitu závodních víkendů zůstává, nicméně se budeme soustředit na všechny z nás, kteří nemají ambice stát v první řadě. Je to nová éra. Naší ambicí je stát se fenoménem volnočasové cyklistiky,“ vysvětluje David Trávníček, statutární ředitel Petr Čech Sport. „Cyklohobíků je v České republice možná deset milionů. Je to výzva k evoluci.“

První závod se uskuteční v sobotu 27. dubna v Dobřichovicích u Prahy (Praha – Karlštejn Tour České spořitelny), ale už ve středu si mohli trasu zájemci vyzkoušet při vyjížďce, kterou vedl biker Kristian Hynek. Podobných vyjížděk bude během roku víc.

„Doufám, že tím přispějeme k tomu, aby se Česko víc rozpohybovalo, aby to motivovalo lidi, kteří nechtějí závodit, ale chtějí se svézt, zeptat se zkušených závodníků na cokoli. Je to pro mě nová výzva,“ vysvětluje Hynek.

Vyjížďky patří k novým aktivitám, jimiž se pořadatelé snaží Kolo pro život rozšířit do oblasti mimozávodních volnočasových aktivit s cílem oslovit lidi i mimo klasické závodní soboty. V šesti lokalitách (Dobřichovice, Mladá Boleslav, Karlovy Vary, Vrchlabí, Plzeň a Znojmo) se v pátek před závody uskuteční páteční sportovní odpoledne přístupné široké veřejnosti.

Kolo pro život slaví 20 let! Do nové sezóny Vás zve i Petr Čech

„Patnáct závodních sobot je hezká věc, ale chceme se stát synonymem pro jakoukoli formu cyklistiky v České republice,“ vysvětluje Tomáš Pravenec, ředitel komunikace Petr Čech Sport.

K patronům seriálu patří i pětinásobný veslařský mistr světa Ondřej Synek , který se zúčastní druhého závodu v Mladé Boleslavi.

„Vždycky je tam úžasná atmosféra. Kolo pro život mě s celou rodinou hrozně baví. Děti rádi závodí. Když synovi potřebuju něco zakázat, neplatí na něj tablet nebo počítač. Když mu zakážu kolo, to ho zasáhne nejvíc,“ usmívá se Synek.

Všechny informace o mimozávodních akcích budou od začátku května k dispozici na webu DámeKolo.cz. Zájemci si také můžou využívat novou platformu Chatbot, která bude fungovat na základě aplikace Messenger. QR kód nebo online pozvánku najdou účastníci na webových stránkách.

Nadační fond Kolo pro život věnoval 75 000 korun nadaci Krása pomoci, která pomáhá seniorům, aby mohli žít aktivní a důstojný život.

„Jsme přesvědčeni, že je důležité, aby to člověk nezabalil s přibývajícím věkem, aby se koníčkům věnoval dál. Moc se na spolupráci těšíme. Velmi se nám líbí, jak Kolo pro život podporuje aktivitu v každém věku,“ pochvaluje si Taťána Gregor Brzobohatá, zakladatelka nadace Krása pomoci, jejíž zástupci se závodů také zúčastní.

„První výjezd plánujeme do Mladé Boleslavi. Osobně jsem velká fanynka cyklistiky. Jsem ráda, když vyrazíme do Opočna, odkud pocházím, a tam drandíme,“ dodala Gregor Brzobohatá.

Závodní trasy budou rozděleny podle délky a technické i fyzické náročnosti do čtyř kategorií (A, B, C, D) tak, aby si mohli na jednom místě sednout na kolo profesionálové, amatéři, děti, senioři i sváteční cyklisté.


PROGRAM ZÁVODŮ KOLA PRO ŽIVOT

27. dubna Praha – Karlštejn Tour České spořitelny (Dobřichovice u Prahy)

11. května Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO (Mladá Boleslav)

25. května Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO (Hustopeče)

1. června Orlík Tour Kooperativy (Orlík – Vystrkov)

15. června Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny (Karlovy Vary)

22. června Vrchlabí – Špindl Tour ŠKODA AUTO (Vrchlabí)

29. června Bikemaraton Drásal České spořitelny (Holešov)

20. července ČT Trans Brdy (Řevnice)

27. července Šumavský MTB Maraton České spořitelny (Zadov)

10. – 11. srpna Vysočina Arena Tour České spořitelny (Nové Město na Moravě)

17. srpna Manitou Železné hory CARDION (Chrudim)

31. srpna Plzeňská MTB 50 Kooperativy (Plzeň)

7. září Znojmo Burčák Tour Kooperativy (Znojmo)

21. září Oderská Mlýnice Lesy ČR (Klokočůvek u Oder)

28. září Ralsko MTB Tour České spořitelny (Ralsko – letiště Hradčany)


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

Tour de France 2019

Vítěz: Egan Bernal Program a ONLINE přenosy Profily všech etap Dresy na Tour de France Nominace týmů Stáje

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, 106. ročník v roce 2019 ovládl jako první Kolumbijec v historii Egan Bernal. Jediným Čechem na startu "Staré dámy" byl Roman Kreuziger, který dojel na celkovém 16. místě.

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud