Běžkyně, která se plazila do cíle, dojala Londýn. Podělila se o své utrpení | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: pta
3.5.2019 • 04:40

Běžkyně, která se plazila do cíle, dojala Londýn. Podělila se o své utrpení

Vstoupit do diskuse
0

Nedoběhla první, přesto získala velkou pozornost. Běžkyně Hayley Carruthersová zaujala na konci nedělního Londýnského maratonu tím, že se do cíle doplazila. Doslova. Přes velké bolesti odmítla vzdát. Fotografie z jejího finiše, který vysílala i televize, sledovaly zástupy diváků. Šestadvacetiletá zdravotnice popsala, jak se musela vyrovnat s bolestmi a fanouškům pak poslala vzkaz: Jsem zpátky v práci a v pohodě.Asi žádný ze 40 tisíc účastníků maratonu se druhý den po závodu v Londýně necítil stoprocentně fit. Utrpení Carruthersové na konci trati přesto zaujalo veřejnost nejvíc.

Její krize začala už mnohem dřív než v cílové rovince – po polovině maratonu. „Měla jsem nohy jako z olova a cítila jsem se špatně. Postupně se to zhoršovalo a zhoršovalo,“ přiznala britská běžkyně.

Také v hlavě ani nepočítala s tím, že se do cíle dostane. „Máte za sebou 20 mil a před sebou ještě 10 kilometrů. Upřímně jsem si nemyslela, že to zvládnu dokončit. Byla to nejtěžší věc, kterou jsem kdy v životě dokázala,“ popsala svoje rozpoložení.

V cíli její vyčerpání gradovalo. „Začala jsem počítat kroky. Najednou jsem nemohla zvednout nohy a ani se pohnout. Prostě jsem ztuhnula.“

O to úžasnější je, jakého výsledku dosáhla. Zlepšila si svůj osobní rekord o tři minuty na 2:33:59 a maraton dokončila jako osmnáctá nejrychlejší žena.

Zpětně už uznává, v čem udělala chybu. Prostě přepálila začátek. „Odstartovala jsem rychle a pak mě unášel pocit, že jsem mezi nejlepšími a celá londýnská atmosféra. Po rychlé první půlce se z toho stal test přežití.“

Ve středu už se hlásila v Birminghamu, kde žije, ve své práci a fanouškům poslala fotografii se zdviženým palcem. „Nebojte se, jsem v pořádku. Zpátky do reality,“ vzkázala s úsměvem.

Vyčerpaná běžkyně Heyley Carruthersová poté, co se doplazila do cíle maratonu
Vyčerpaná běžkyně Heyley Carruthersová poté, co se doplazila do cíle maratonu


Témata:  sportSuperlifeběhmaratonlondýn
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud