Plzeň díky třem gólům ve druhé části porazila tápající Spartu 3:1 | iSport.cz
20. prosince 2017 • 21:12

Plzeň díky třem gólům ve druhé části porazila tápající Spartu 3:1

Autor: ČTK
Hokejisté Plzně porazili ve 31. kole Spartu Praha 3:1 a po reprezentační přestávce se vrátili na vítěznou vlnu. O osudu utkání rozhodli v úvodu druhé třetiny třemi trefami v rozmezí čtyř minut a 15 vteřin. Hosté dokázali gólově odpovědět až v závěrečné části a nebodovali již počtvrté v řadě.


"Takhle jsme Spartu neznali. Je vidět, že nejsou v pohodě. Co je vždy zdobilo, v jejich hře nebylo. Měli tam zákroky na hranici faulu a byli hodně tvrdí. Pykali za to oslabeními. I tím si prohráli zápas. Pak už se do toho těžko vraceli," hodnotil výkon soka plzeňský kapitán Petr Kadlec.

Domácí začali aktivněji, ale jen s obtížemi přecházeli přes hosty dobře střežené střední pásmo. Sparťané navíc podnikali nebezpečné brejky. Pechův pokus z pravého kruhu však stačil plzeňský gólman Svoboda vyrazit. Indiáni pořádně zahrozili až díky početní výhodě ve 13. minutě, kdy po křížné přihrávce Gulaše zblízka nedokázal skórovat Mertl.

Během dalšího oslabení v závěru první třetiny hosty od pohromy uchránil jen pozorný Aittokallio, který kapituloval až na začátku prostřední části krátce po skončení přesilovky domácích. Ránu Čerešňáka od modré čáry finský gólman odrazil přímo do Gulašovy nohy, od níž kotouč doputoval do sítě. O 34 vteřin později navíc dorážkou Kracíkovy střely ze vzduchu zvýšil na 2:0 Indrák.

Rozjetou Plzeň mohl zbrzdit ve 23. minutě Kumstát, pokusem z mezikruží ovšem neuspěl a iniciativu opět převzali ve velké rychlosti přesně kombinující domácí. "Říkali jsme si, že musím hrát pořád u nich v pásmu, tam byli slabší. V útoku jsou pořád nebezpeční. Mají ale problémy vzadu, tak jsme se snažili toho využít," poodhalil taktické záměry Západočechů útočník Jaroslav Kracík.

Indrák sice ve třech gólových šancích selhal, ale ve 25. minutě potrestal vyloučení Vrány šikovnou tečí Kratěnovy střílené přihrávky Mertl. Sparťany neprobudil ani oddechový čas a jen se štěstím přečkali 41 vteřin dlouhé dvojnásobné oslabení, v němž jejich nedisciplinovanosti nevyužil zblízka ke skórování Mertl.

"Je to na nich hodně vidět. Dřív hráli hokej plný nahrávek, teď to řezali a byli nervózní, jak prohrávali. Takhle jsem ještě Spartu hrát neviděl," komentoval sparťanskou nepohodu Kracík.

Až po polovině utkání znovu zaměstnali Svobodu pokusy Vrány a Pecha. Jinak hru ovládali v pohodě hrající Indiáni. Necelé tři minuty před pauzou však Schleiss v dobré pozici trefil pouze pravou tyč a z protiútoku na druhé straně ani nadvakrát neprostřelil Svobodu Kalina.

"Jak se v tom teď matláme, tak jsme tam měli pět minut výpadek, kdy jsme naprosto ztratili sebedůvěru a během tohoto kolapsu jsme inkasovali tři góly. Pak jsme se vrátili k naší hře a diváci opět viděli kvalitní hokej plný emocí a nasazení. Nám chybí důraz v předbrankovém prostoru," stýskal si po utkání asistent sparťanského trenéra Jaroslav Nedvěd.

Ve třetí dvacetiminutovce hosté zjednodušili hru, ale dlouho si nemohli vypracovat gólové příležitosti. Až při vyloučení Indráka v 51. minutě úspěšně tečoval Pavelkovo nahození Vrána.

"Trochu mi zatrnulo. Už předtím jsme tam začali dělat malinko hlouposti. Bylo to nepříjemné, když ještě bylo deset minut do konce. Naštěstí jsme měli dostatečný náskok a snažili jsme se to dohrát u nich v pásmu," hodnotil situaci Indiánů po obdržené brance zkušený bek Kadlec.

Sparťané vycítil šanci na korekci výsledku, ale o tři minuty později bekhendovou dorážku Říčky skvěle zastavil svým pravým betonem Svoboda a pokus o závěrečný nápor pokazil hostům zbytečný trest Švrčka.

 
Články odjinud


Články odjinud