Guardiola vyloučil, že by City mohli získat všechny čtyři trofeje | iSport.cz
21. prosince 2017 • 12:18

Guardiola vyloučil, že by City mohli získat všechny čtyři trofeje

Autor: ČTK
Trenér Pep Guardiola přes výbornou formu fotbalistů Manchesteru City vyloučil, že by jeho svěřenci mohli v této sezoně získat všechny čtyři trofeje. Takzvaný quadruple španělský kouč považuje za nereálný.


Guardiolův tým vede anglickou ligu o 11 bodů před městským rivalem United, v úterý na penalty zdolal Leicester a postoupil do semifinále Ligového poháru, v osmifinále Ligy mistrů ho čeká Basilej a v lednu vstoupí i do Anglického poháru.

V aktuálním ročníku prohráli "Citizens" jediný soutěžní zápas s Šachtarem Doněck na závěr skupiny LM a jsou považováni za nejlepší evropský tým současnosti. Ovládnout všechny čtyři soutěže je však podle Guardioly nemožné.

"Na to zapomeňte, to se nestane," řekl šestačtyřicetiletý trenér v rozhovoru pro televizi Sky Sports. "Vyhrát všechno je nereálné. Ve fotbale ztrácíte body, prohráváte. Já na tituly nemyslím," doplnil Guardiola.

Bývalý španělský reprezentant v minulé premiérové sezoně na lavičce City překvapivě žádnou soutěž nevyhrál. V předchozích trenérských angažmá v Barceloně a Bayernu Mnichov získal Guardiola dohromady 21 trofejí.

 
Články odjinud


Články odjinud