13. ledna 2018 • 14:31

Lyžařské sprinty v Drážďanech ovládli Pellegrino a Falková

Autor:
Sprint Světového poháru v běhu na lyžích v Drážďanech vyhráli Ital Federico Pellegrino a Švédka Hanna Falková. Čeští reprezentanti na městském okruhu na břehu Labe nestartovali.


Mistr světa ve sprintu Pellegrino ve finále předčil o dvě desetiny sekundy Nora Johannese Hösflota Klaeba, který dominoval úvodní části sezony a až do Tour de Ski vévodil Světovému poháru. Po absenci na Tour se dnes vrátil do seriálu a vyhrál úvodní dvě vyřazovací jízdy. Ve finále však doplatil na přepálený začátek a v závěru neodolal nástupu Pellegrina, který si doběhl pro jubilejní desáté individuální pohárové vítězství. Sedmadvacetiletý Ital se ho dočkal po téměř roce.

Výrazně déle čekala na další triumf ve Světovém poháru Falková. Osmadvacetiletá Švédka vyhrála po osmi letech a připsala si třetí prvenství v kariéře. Při neúčasti řady elitních závodnic byla nejrychlejší už v kvalifikaci. V semifinále měla namále, když postoupila až jako poslední časem, ale závěrečný běh ovládla. V cíli byla o dvě desetiny před krajankou Majou Dahlqvistovou.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze