9. února 2018 • 08:51

Běžkyně Nováková bude ve skiatlonu reagovat na vývoj ve skupině

Autor:
Petra Nováková je českou nadějí ve skiatlonu, kterým v sobotu začnou na olympijských hrách v Pchjongčchangu závody v běhu na lyžích. Na obtížné trati si chce hlídat favoritky.


Právě ve skiatlonu si čtyřiadvacetiletá Nováková doběhla pro nejlepší výsledek v kariéře ve Světovém poháru. V Lillehammeru byla v prosinci 2015 šestá. Před čtyřmi lety dokončila při své olympijské premiéře v Soči skiatlon pětatřicátá.

"Těším se na každý závod. Mám skiatlon ráda, ale letos jsem ho nejela, ani patnáctku, tak uvidím, jak na tom budu," řekl svěřenkyně kouče Lukáše Krejčího. "Taktiku neplánuju, spíš budu reagovat, jak se pojede balíku."

Na přemrzlém sněhu počítá, že se pojede možná pomaleji. Tratě označila za zvláštní, protože jsou prakticky bez rovinky. "A hlavně ve spodní části hodně fouká. Každá holka pojede s respektem, aby jí nedošlo," míní Nováková, která skončila v lednu třináctá v etapové Tour de Ski. V této sezoně Světového poháru je jejím nejlepším výsledkem deváté místo.

S mrazivým počasím si hlavu neláme. "Dýchá i jezdí se mi v tom dobře. Od studeného větru jsem měla ošlehané tváře, ale funkčně mi to nevadí," řekla. Na rozdíl od řady jiných závodníků si většinou nelepí na obličej ochranné pásky. "Na posledním tréninku jsem si to nalepila, ale vadí mi, že mám něco na obličeji. Radši jezdím míň oblečená, protože pak si člověk přijde jako medvěd a nemůže se moc hýbat," uvedla.

V rámci závěrečné přípravy absolvovala kemp v italském středisku Passo di Lavazé. "Mám ráda vysokohorskou přípravu před vrcholnou akcí," řekla. Podobný model zažila před Soči i před mistrovství světa do 23 let. "Svědčí mi to a doufám, že mi to pomůže."

V dějišti her je týden. Pendlovala mezi tratěmi a olympijskou vesnicí. "Čas rychle ubíhá a už se těším, až po to zahájení propukne," uvedla Nováková.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze