19. května 2018 • 19:21

Hlasy po utkání 29. kola první fotbalové ligy M. Boleslav - Dukla

0
Hlasy po utkání 29. kola první fotbalové ligy FK Mladá Boleslav - Dukla Praha (1:0):

Josef Weber (trenér M. Boleslavi): "Poprvé, co tu sedím, mohu hodnotit doma vítězné utkání vyjma pohárového duelu s Ostravou. Je to dobře, že jsme vyhráli, už jen pro další sezonu, aby se o nás nepsalo, jak dlouho jsme doma nevyhráli. Musím ale říct, že ten výkon nebyl optimální. Začátek byl velmi slušný, měl jsem pocit, že utkání bude mít konečně nějakou kvalitu. To v nějaké chvílí mělo, měli jsme tam nějaké akce, pokutový kop, který jsme neproměnili, další šance Valenty, Komličenka. Po brance jsme malinko znervózněli, Dukla převzala iniciativu a posledních deset minut první půle nás zatlačila. Ve druhé půli jsme si to vítězství už uhlídali. Myslím si, že ani my, ani Dukla jsme se už nedokázali dostat do nějaké vážnější situace, a proto výsledek považuji za spravedlivý. Pořád nám jde o hodně. Mladá Boleslav je mužstvo s nějakou historií a teď nám vůbec není jedno, jestli skončíme devátí nebo třináctí. To je myslím z pohledu dalšího působení hráčů tady obrovská motivace do dalšího utkání. V Olomouci chceme uspět. My jsme na jaře po mém příchodu ještě neprohráli, takže se na to budeme snažit navázat a uvidíme."

Jaroslav Hynek (trenér Dukly): "Chtěli jsme navázat na předchozí zápasy, ve kterých se nám dařilo jak v defenzivě, tak v ofenzivě hrát docela přesně, ale nedařilo se nám to. Myslím, že vstup do zápasu, prvních třicet minut, jsme hráli dost vlažně. Když jsme se dostali na míč, tak jsme tam měli spoustu ztrát. Z toho pramenila i ta penalta a také inkasovaný gól. Těch prvních třicet minut bylo doopravdy špatných. V závěru půle jsme se pak už zlepšili. Byl tam dost sporný okamžik, kdy si myslím, že zákrok na Holendu byla penalta, uvidíme pak více podle videa. Co jsem se ale bavil s hráčem, tak říkal, že tam jednoznačně kontakt byl a i poposunutí míče. A v 45. minutě měl pak Holenda další šanci. První poločas jsme tak dle mého mohli zakončit remízou, ale nepodařilo se to. Pak už domácí spíše bránili výsledek a my jsme se snažili hrát do plných. Kombinačně jsme se dostali před vápno, ale předfinální a finální fáze nám taky nešla, takže na efektivitu zvítězila Boleslav a myslím, že zvítězila zaslouženě."