Za prořídlé tribuny na Zlaté tretře podle pořadatelů mohlo počasí | iSport.cz
14. června 2018 • 11:23

Za prořídlé tribuny na Zlaté tretře podle pořadatelů mohlo počasí

Autor:
Prořídlé tribuny při středeční atletické Zlaté tretře pořadatele mítinku nemile překvapily. Příčinu vidí hlavně v nevlídném počasí, které ve středu po dlouhém období tepla panovalo. Plánují ale zjišťovat, co si ostravští fanoušci přejí, a pracovat s tím.


Turnikety prošlo zhruba deset tisíc diváků, kteří střídavě korzovali v ochozech a v zázemí stadionu. Zaplněná byla jen hlavní tribuna, na ostatních byla k vidění spousta volných míst. "Byli jsme překvapení a večer jsme si sedli a musíme to analyzovat. Těch důvodů může být hodně. Potřebujeme se dostat k tomu základnímu, a jakmile to zjistíme, tak na tom budeme pracovat," řekl na dnešním setkání s novináři ředitel mítinku Jan Železný.

Sportovní manažer Alfons Juck vidí hlavní příčinu v počasí. Už před mítinkem se ve zpravodajství objevovaly informace, že se má výrazně ochladit a celý den pršet. "Lidé reagují na tyhle věci. Je tu televizní přenos a mnozí si zvolili tuto cestu jistoty a sledovali Tretru v teple a pohodlí," poznamenal.

Návštěvnost zřejmě ovlivnil i fakt, že se mítink musel obejít bez jamajské sprinterské hvězdy Usaina Bolta, který až do loňska býval tradičním hlavním tahákem. Světový rekordman a osminásobný olympijský vítěz zavítal na Zlatou tretru devětkrát, loni se před vyprodaným hledištěm s Ostravou rozloučil.

Fanoušci, kteří dorazili, však vytvořili dobrou atmosféru. "Ta kulisa byla pořád úžasná. Závodníci byli spokojení. Diváci vědí, jak se chovat a jak mají sportovce povzbudit," řekl Železný. Chce získat zpětnou vazbu od Ostravanů, aby věděl, co může diváky dostat zpět na stadion. "Tohle je pro nás určitým způsobem výzva, jak to zkvalitnit," dodal oštěpařský světový rekordman.

I když závodníkům ztrpčoval život chlad, nepříjemný vítr a chvílemi i drobný déšť, byly k vidění světové výkony. Dálkař Juan Miguel Echevarría skočil 866 centimetrů, což byl nejdelší regulérní pokus od roku 2009. Zabojoval výškařský mistr světa Mutaz Issa Baršim, který na poslední možný pokus skočil 238 centimetrů.

"Strašně jsme se báli toho počasí. Atleti bojovali. Když jsem podal někomu ruku v cíli, tak ji měl úplně studenou. Všechno bylo proti a navzdory tomu jsme viděli kvalitní atletiku. Jsme rádi, jak to dopadlo," řekl Juck.

Příští ročník Zlaté tretry je zatím naplánovaný na 18. června 2019. Pořadatelé počítají s tím, že by mohl dorazit uzdravený čtvrtkař Wayde van Niekerk. Pokukují také po hvězdných amerických studentech, kteří by se mohli vydat na profesionální atletickou dráhu a začít objíždět mítinky.

Ve hře by tak byla třeba osmnáctiletá překážkářka Sydney McLaughlinová, jejíž juniorský světový rekord 52,75 sekundy je 41 setin za seniorským světovým rekordem Rusky Julije Pečonkinové z roku 2003.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud