18. června 2018 • 09:40

Tite se zlobil na rozhodčí, z remízy Brazílie je ale nevinil

Autor:
Trenér brazilských fotbalistů Tite se po nedělní remíze 1:1 se Švýcarskem na mistrovství světa zlobil na rozhodčí. Nelíbilo se mu, že uznali gól Stevena Zubera a neodpískali pokutový kop pro jeho tým. I tak měl podle něj jeho tým zvítězit.


Brazilce naštvalo zejména to, že Zuber při rohovém kopu odstrčil svého obránce Mirandu a následně hlavou skóroval. Mexický sudí Cesar Arturo Ramos Palazuelos ale situaci jen přes komunikátor probral s videorozhodčím a následně gól uznal. Sami Švýcaři se přitom hned po gólu ohlíželi na rozhodčí, než začali naplno slavit.

"Existují videozáběry situace. Byl to faul. Ať to ale posoudí jiní. Není jak proti tomu protestovat. Ale nechci hledat výmluvy a vinit ze ztráty rozhodčí," řekl po utkání Tite.

Brazílie se po vyrovnání Švýcarů chvíli hledala, ale v závěru si vytvořila tlak a sahala po výhře, chyběla jí však větší přesnost v zakončení.

"Dostali jsme gól a na 15 minut jsme vypadli z rytmu. Nehráli jsme svou hru. Celkem jsme ale měli 20 střel, bohužel góly nepřišly. Samozřejmě, že nejsem s výsledkem spokojen, chtěli jsme vyhrát," uvedl Tite. "Vytvořili jsme si v závěru velký tlak, ale chyběla nám přesnost, abychom šance úspěšně zakončili. Projevily se nervozita a tlak, pod kterým hráči byli. Některé šance byly jasné. Měli jsme být prostě přesnější," dodal brazilský kouč.

svd ura

Témata:  Tite, Brazílie, FOTO, svět, Sport, fotbal
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze