Vrána: Pořád mi to nedochází, ale chci Stanley Cup vyhrát znovu | iSport.cz
11. července 2018 • 20:26

Vrána: Pořád mi to nedochází, ale chci Stanley Cup vyhrát znovu

Autor:
Hokejový útočník Jakub Vrána přiznal, že ačkoliv uplynul už měsíc od chvíle, kdy jeho tým Washington Capitals dovršil úspěšnou cestu za Stanley Cupem, stále mu ještě naplno nedochází, čeho dosáhl. Jedno ví ale jistě - mimořádně opojné pocity z dobytí hokejového grálu touží v kariéře zažít znovu. A nejradši by si je zopakoval již v příští sezoně NHL.


"Před očima se mi ukazuje celá sezona, jak těžké to bylo a čím vším jsme si prošli. Pravdou ale je, že mi to ještě pořád naplno nedochází. Užívám si to, ale postupem času si to budu asi uvědomovat ještě o mnoho více, že jsem vyhrál ve 22 letech Stanley Cup," řekl Vrána novinářům na dnešní akci, kdy mohl ukázat pohár fanouškům v Letňanech.

Připomněl, že už když byl v roce 2014 do Washingtonu draftovaný, tak se o ničem jiném nemluvilo než o Stanley Cupu. "A já ho vyhrál ve své první celé sezoně v NHL. Je mým velkým snem tohle zažít znovu. Doufám, že mám před sebou ještě dlouhou kariéru, ale musím každým rokem dokazovat, že hokej umím hrát a to místo v týmu je moje," zdůraznil Vrána.

I proto v sobotu po odeznění oslav začne s tréninkem. "Je to pro nás velká výzva a všichni máme před sebou spoustu práce. Víme, jak moc těžká obhajoba je a co to obnáší. Je strašně těžké dojít až do finále a uspět tam, ale já jsem přesvědčený o tom, že každý z těch kluků, co dorazí na předsezonní kemp, na to bude připravený. Každý ten pocit bude chtít prožít znovu," je si jistý Vrána.

Dnes si ale ještě místo tréninkového drilu užíval radostných chvil s pohárem, který převzal od Michala Kempného. Z Moravy mu dorazil do Prahy v 10 hodin. "Je to pro mě velký moment, že jsem ho mohl přivézt do Prahy a sem do Letňan, moc jsem se na to těšil," uvedl Vrána.

A připustil i určité obavy, aby se s trofejí něco nestalo. "Trošku strach tam je, ale je to v dobrých rukách," ujistil Vrána s úsměvem. Více než patnáctikilová trofej se ale pronese. "Na ledě jsem ho měl v ruce pár sekund a je to vážně trochu posilovna, když tady s ním chodím od těch 10 hodin ráno," přitakal Vrána.

Během dne se s pohárem stihl dostat na několik míst. "Byl jsem ho ukázat dědovi a známým, které znám odmala. Byl jsem na více místech, včetně hřbitova, kam jsem chtěl za babičkou. A všude jsem si udělal čas, aby si s ním každý mohl udělat fotku a sáhnout si na něj," přiblížil.

"Když jsem přijel do Letňan, naskočilo mi, jak jsem tam běhal jako malý kluk a hrál tam vlastně každý den po škole. Mám na to spoustu krásných vzpomínek a je v tom hodně emocí," dodal Vrána.

Právě zastávka na hřbitově pro něho byla velmi důležitá. "Když jsem vyrůstal, tak jsem u babičky strávil celkem dost času. Když jsem tam dnes pohár přinesl, promítly se mi před očima všechny ty vzpomínky na ni a na čas s ní. Když umřela, bylo akorát před play off. Nebylo to lehké. Před každým zápasem mám rituál, při němž políbím křížek a od té doby jsem si během toho pokaždé vzpomněl i na babičku," ujistil Vrána.

Tradiční jsou obrázky, jak hráči z poháru pijí či jedí. Kempný popíjel z poháru víno, na něco podobného se chystal i mladý forvard. "Večer se z něj bude určitě něco pít... Naplním ho 'šampáněm'. Jinak mamka dělala dneska hovězí guláš, ale ten do poháru dávat nechtěla," smál se Vrána.

Na soukromou oslavu pozval i Jakuba Jeřábka, který sice končil sezonu jako hráč Capitals, jenže nesplnil podmínky pro vyrytí svého jména na pohár. "Je to velice těžké být v takové situaci, ale zase z druhé strany - byl velikou součástí týmu a určitě si zaslouží Stanley Cup vidět. Je to navíc bezvadný kluk a já byl hrozně moc rád, že jsem tam měl Kubu i Michala," prohlásil Vrána.

A rád je i za novou čtyřletou smlouvu, jíž se dočkal Kempný. "Jsem vážně rád za něj. Od doby, co jsme ho k nám do Washingtonu vytrejdovali, tak hrál fakt výborně. Dostal hodně prostoru a vrátil tu důvěru jak trenérovi, tak i týmu. Kontrakt, co podepsal, si určitě zaslouží," konstatoval Vrána.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud