Jak (ne)komentovat fotbal, hurikán a indiány na Twitteru #takurcite

TÝDEN NA TWITTERU | Pravidelná rubrika na serveru iSport.cz, která přináší další komentovaný přehled nejzajímavějších sportovních tweetů, je tu s dalším pokračováním.
Blog se stylovým názvem #takurcite shromáždil a utřídil pozoruhodná sportovní témata uplynulého týdne. Dvě pozoruhodné přestřelky v rámci anglického Ligového poháru (Reading – Arsenal 5:7 a Chelsea – Manchester United 5:4) pochopitelně nemohou chybět, ale Twitteru bylo živo i tak.
By trading James Harden, OKC greatly hindered their chances of winning a championship.
— Earvin Magic Johnson (@MagicJohnson) October 29, 2012
„Vytrejdováním Jamese Hardena si Oklahoma výrazně zhoršila šance na zisk titulu,“ nebral si servítky legendární Magic Johnson po překvapivé výměně, po které se pakoval z mladého a nadějného týmu Thunder jeden z jeho klíčových mužů. Mám rád, když si velké osobnosti neberou servítky. A za tímhle tweetem je navíc cítit Magikův charakteristický široký úsměv – jeho milovaní Lakers jsou najednou největším favoritem Západní konference (přestože vstup do sezony se jim ani trochu nepovedl).
Come on Sandy huricane bring some more rain to Asheville! !!! Good times in USA. Tak hurikán Sandy se plíží... fb.me/1t7UzTD2u
— vavra hradilek (@VHradilek) October 29, 2012
Celá Amerika se děsila příchodu „superbouře“ Sandy, jen jeden člověk se nemohl dočkat: stříbrný olympionik Vavřinec Hradilek. „Tak pojď Sandy, přines déšť do Asheville,“ tweetoval populární „Vávra,“ kterého na jeho současném americkém výletě nepotěšily mělké řeky.
Pro hlupáka každy hloupý ...
— Lukáš Vácha (@Vason6) October 30, 2012
Liberecký Lukáš Vácha je pravidelným uživatelem Twitteru, tentokrát si ale místo fotografií naleštěných bouráků zafilozofoval. Že by to byla reakce na jeho nedávná vyloučení?
What is this? OMG ! Lord have mercy ! 4 - 0 . Are this players Mad? No pride , No shame . You should all cover your face in shame. Bastards
— Emmanuel Eboue (@TheRealEboue) Říjen 30, 2012
„Co to jako je? Panebože, smiluj se! 4:0. Zešíleli ti hráči? Žádná hrdost, žádný stud. Měli byste se hanbou propadnout, bastardi.“ Drsné tweety z falešného účtu pod jménem bývalého hráče Arsenalu Emmanuela Eboueho komentovaly zápas londýnského velkoklubu na půdě Readingu. Vtipálek ale nakonec musel po fantastickém obratu zmlknout...
Come on lads.
— Wayne Rooney (@WayneRooney) Říjen 31, 2012
Giggggggggggggssssssyyy. Yes
— Wayne Rooney (@WayneRooney) Říjen 31, 2012
Chicha.He just loves scoring goals
— Wayne Rooney (@WayneRooney) Říjen 31, 2012
Nani. Delicious goal
— Wayne Rooney (@WayneRooney) Říjen 31, 2012
Zápas Ligového poháru komentoval na Twitteru i Wayne Rooney, který tentokrát odpočíval při prohře Manchesteru s Chelsea. I když – ono to právě na porážku „Red Devils“ dlouho nevypadalo a Rooney si také nejdřív zápas pořádně užíval. „Tak pojďte na to, chlapi,“ začal. S potěšením pak komentoval zásahy svých spoluhráčů. „Giggggggggggggssssssyyy.“ „Chicha (Hernández, pozn. aut.) prostě miluje střílet góly.“ „Nani. Nádherný gól.“ Jenže pak si vzala slovo Chelsea a Wayne se odmlčel... Rooney je ale sympaťák a je vidět, že s týmem žije, i když není ani na tribuně.
I have no idea what you said, but you used "like" 27 times saying it. I have a clicker.
— Alexi Lalas (@AlexiLalas) November 2, 2012
Slovíčkem „like“ si anglicky hovořící sportovci pomáhají při rozhovorech podobně jako ti čeští výrazy „prostě“, jako“, nebo #takurcite Zajímalo by mě, komu adresoval bývalý americký fotbalový reprezentant Alexi Lalas tenhle štiplavý tweet: „Nemám tušení, cos říkal, ale řekls u toho sedmadvacetkrát ´like´“.
How the fuck is the "redskins" still an acceptable name for a professional sports team in 2012? Seriously?
— ceschi ramos (@ceschi) October 28, 2012
Autorem tweetu, který mě v uplynulém týdnu nejvíc zaujal, není sportovec, ale rapper a muzikant Ceschi Ramos. „Jak je kur... možný, že se v roce 2012 pořád jmenuje profesionální sportovní tým Redskins? To myslíte vážně?“ Ano, název klubu amerického fotbalu Washington Redskins vadí většině původních obyvatel Ameriky už dlouho. Termín „rudoši“ totiž v americkém prostředí rezonuje rozdílně: to, co připadá v pořádku průměrnému fotbalovému fanouškovi, může být navýsost nepříjemné někomu, jehož předkové byli kvůli barvě kůže systematicky vyhlazováni. A je pravda, že žádný tým New York Niggers nebo Chicago Chinks („chink“ je hanlivý termín, používaný ve Státech pro lidi asijského původu) také neexistuje. Já říkám: tradice netradice, přejmenovat! Ze Seattle SuperSonics se po přestěhování najednou stali Oklahoma City Thunder, v Charlotte byl dříve basketbalový tým NBA Hornets a teď jsou tam Bobcats a nikdo s tím také nemá problém. Ještě že hradečtí „Votroci“ jsou jen neoficiální přezdívkou...