Kolik mistrovských prstenů máš, tolikrát jsi člověkem #takurcite

TÝDEN NA TWITTERU | Pravidelná rubrika serveru iSport.cz s názvem #takurcite, která přináší komentovaný přehled nejzajímavějších sportovních tweetů, je tu s dalším pokračováním. Twitter se stále více stává mocným zákulisním hráčem – sportovci dostávají pokuty za tweety kritické k rozhodčím (ano, už i v Česku), ovlivňují fanoušky, ale nabízejí i fascinující pohled za opony. Je to pozoruhodná doba.
Coby basketbalového fanouška mě tento týden nejvíce zaujala fotografie třinácti mistrovských prstenů za vítězství v NBA, kterou na svém twitterovém účtu vystavil legendární kouč Phil Jackson.
Co ho k tomu vedlo? Jeden z fanoušků ho o to prostě požádal. Ano, bylo to takhle jednoduché. Žádná oficiální žádost agentovi, autorizace, řešení autorských práv... Nic takového. Jackson je velký frajer. A já si jen můžu rvát vlasy, že jsem „Zen Masterovi“ nenapsal sám. Kontakt sportovců a jejich fanoušků nikdy nebyl těsnější.
Tak to byl zážitek, po 2 hodinách na lavičce jít na led s plným měchýřem. Dobře to dopadlo :) Děkuju trenérovi a Ondrovi! #mshokej
— Pavel Francouz (@Francik_3) May 14, 2013
Díky reprezentačnímu benjamínkovi Pavlu Francouzovi jsme měli jedinečnou možnost nahlédnout za kulisy hokejového mistrovství světa. Škoda, že jsme se nedočkali tweetů o tom, jak je ta medaile těžká / lehká / hezká / ošklivá / jakákoliv...
I love watching ball games by myself . It's the best thing ever. Metta and Ron are always arguing with each other.Yal should join me one day
— Metta World Peace (@MettaWorldPeace) May 15, 2013
„Rád se dívám na basket sám. Je to ta nejlepší věc. Metta a Ron se spolu vždycky hádají. Pojďte se někdy připojit!“ Basketbalový bouřlivák Metta World Peace, který byl dlouho znám jako Ron Artest, na Twitteru originálním způsobem přiznal lehkou schizofrenii. Ale upřímně – ani nějak netoužím být u toho, když se Ron s Mettou hádají.
Thinking about getting a lil more ink #whynot#justdoit
— Kobe Bryant (@kobebryant) May 14, 2013
Kobe Bryant místo bojů v play off rehabilituje po operaci Achillovy šlachy. A „přemýšlí o nové kérce.“ Kobe je na Twitteru relativním nováčkem, ale tuhle sociální síť se rychle naučil využívat a ovládat jako málokdo. Nepřekvapilo by mě, kdyby Kobe brzo zatweetoval pár možných motivů a nechal své fanoušky vybrat ten nejlepší.
Petr Cech konecne dorazil mezi novinare. twitter.com/pavelkalous/st…
— Pavel Kalouš (@pavelkalous) May 15, 2013
A tohle je pro změnu pohled do zákulisí finále Evropské ligy. Kolega @pavelkalous a jeho amsterdamská mise.
Tak jsme trápili nejlepšího! ;-) Velká gratulace Čechínovi!!! #UELfinal
— Tomáš Vaclík (@vaclos31) May 15, 2013
Mladý gólman Sparty má pravdu – ve světle aktuálního triumfu Chelsea ještě více vynikla kvalita jarního dvojzápasu mezi londýnskými a letenskými.
Rafa Benitez has improved that CV of his... #topmanager
— Joseph Barton (@Joey7Barton) May 15, 2013
„Rafa Benitez si právě vylepšil svůj životopis,“ tweetoval po finále Evropské ligy Joey Barton a přidal hashtag „špičkový kouč.“ Myslel to vážně? Spíš to vypadá na Bartonovu pověstnou jízlivou ironii.
Watch inside the nba tonite it might be the funniest one ever twitter.com/SHAQ/status/33…
— SHAQ (@SHAQ) May 15, 2013
Zleva doprava: Shaquille O´Neal, Ernie Johnson, Kenny Smith a Charles Barkley. Televizní show „Inside The NBA“ na TNT. Z mého pohledu nejzábavnější sportovní pořad na světě. A takhle to vypadá přímo „na place.“
Hodne stesti zitra nasim hokejistum! Drzim palce ve ctvrtfinale! Pojd:) good luck to the Czech ice hockey team in the world cup tomorrow!!
— Petra Kvitova (@Petra_Kvitova) May 15, 2013
No, nevyšlo to ani s podporou Petry Kvitové. Teď jen nenechat tenhle neúspěch v klidu „vyhnít,“ v čemž vynikají mistři z FAČR. A nemusí proboha hned jít o nějaké stínání hlav. Tvářit se ale že se nic neděje? To snad ne.
@sthomas141 here’s the best I can do…the 2 Knick rings are in the front of the picture. twitter.com/PhilJackson11/…
— Phil Jackson (@PhilJackson11) May 14, 2013
Tohle mě na Twitteru baví nejvíc. Nějaký „no name“ chlapík se jen tak mimochodem zeptá legendárního Phila Jacksona, jestli by na Twitteru nevystavil svou jedinečnou kolekci třinácti mistrovských prstenů NBA (dva coby hráč New York Knicks, šest coby kouč Chicago Bulls, pět coby kouč LA Lakers).
A co na to sedmašedesátiletý Jackson? Rád vyhoví. Přiznávám, že jsem kompletní kolekci nikdy neviděl – asi mě jen nenapadlo se Jacksona zeptat. Příště se nebudu stydět. Líná huba = holý neštěstí. #takurcite
Zabaleno, nasnídat a odlet domů. Už se nemůžu dočkat!
— Pavel Francouz (@Francik_3) May 17, 2013
Domove, sladký domove! Konečně.
— Pavel Francouz (@Francik_3) May 17, 2013
A na závěr ještě jednou Pavel Francouz a jeho upřímné nadšení z toho, že už je ze šampionátu doma. Vidíte – a oni vždycky hokejisté / fotbalisté / basketbalisté atd. říkají, jak moc si chtějí prodloužit sezonu...