Obrana roste do výšky, útok zrychluje. Uspěje Sparta agresivním hokejem? | iSport.cz
Adam Sušovský
4. srpna 2016 • 11:27

Obrana roste do výšky, útok zrychluje. Uspěje Sparta agresivním hokejem?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Beci přes léto nabrali centimetry, posily do útoku zrychlily. Nový trenér Jiří Kalous ve Spartě lehce mění to, co jeho předchůdce Josef Jandač vybudoval. Sází na agresivnější a přímočařejší hokej, slaví první dílčí úspěch. Víc než skalp oslabeného Slovanu Bratislava v první přípravě sezoně jej teď ale musí těšit, že se nový hokej Sparty líbil. Tleskala jí celá hala.Přestavba, rozprodej, nákup, pak i stabliziace. To všechno se dělo s kádrem Sparty od roku 2007. A nic z toho nepřineslo úspěch. Největší a nejslavnější klub v Česku dál marně čeká na mistrovský titul, teď po čtyřleté éře Josefa Jandače klub se stejnými ambicemi přebral Jiří Kalous . A vyrazil za svým cílem (trochu) pozměněnou cestou.

Agresivní, rychlá, bruslivá a přímočařejší. Taková má Kalousova Sparta být. Zcela logicky: ztráty technických hráčů Jana Buchteleho, Daniela Přibyla či Adama Poláška nenahradí, ale zacelit díry v sestavě po nich nějak musí. Pražané budou bez nich těžko zametat puky do prázdné branky s takovou lehkostí jako loni. Pokud chtějí uspět, musí na ledě přitvrdit, své kombinace zjednodušit.

Podle toho se odvíjely letní nákupy. Sparťanská obrana vyrostla výrazně do výšky, chasníci Gernát s Nedomlelem se ukazují v dobrém světle. Útok zase příchodem Vrány, Ihnačáka nebo Uhera (který včera ještě nehrál) zrychlil a nabral na síle.

Středeční přípravný zápas s Bratislavou naznačil, že je tahhle cesta správná. Záměrně píšu jen naznačil, protože šlo o první přípravu sezony. Cenný skalp 4:2 ve vyhroceném federálním derby nad Slovanem navíc výrazně zkresluje fakt, že soupeř přivezl až na jednu formaci víceméně B tým. Hrát v plném složení, Sparta by jistě tolik nedominovala.

To by všichni, které její výkon a taky nečekaný kompliment z úst trenérova soupeře Miloše Říhy na její adresu, měli v potaz brát. "Diváci se těšili na první zápas sezony a museli být překvapeni, jaký Sparta předvedla výkon. Díky ní měl zápas výbornou úroveň," pronesl Říha. To potěší a do příštího měsíce přípravy na novou extraligovou sezonu jistě i pořádně namotivuje.

Zatím nic víc, nic míň. Až příští zápasy v Německu a Švýcarsku totiž ukážou, zda Sparta neodbočí z cesty. Zatím drží směr správný.

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud