To byl fučák! Fourcade víc než jen mašinou na rekordy, byl osobností | iSport.cz
21. března 2020 • 16:00

To byl fučák! Fourcade víc než jen mašinou na rekordy, byl osobností

TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Říkali mu Fučák. Na trati rychlý jak vichr, při střelbě ničivý jak uragán. Když měl po poslední ráně jistý triumf, proslul jako jeden z prvních emotivními gesty. Před cílem si plácal s členy týmu. A na stupních vítězů pravidelně skákal. Byl králem svého sportu. Pro někoho nejlepším biatlonistou všech dob. A proč ne. I legendární Ole Einar Björndalen to o něm kdysi řekl.S odchodem Martina Fourcada jako by končila jedna velká éra. Éra jeho výjimečnosti.

Zavřel ji minulý víkend. V Kontiolahti po výhře ve stíhacím závodě. Deset let poté, co tam ve stejné disciplíně získal první životní vítězství v SP. Porovnat tehdy a teď? Až obdivuhodné, kam se biatlon za tu dobu posunul. Popularita stále stoupá, IBU se tetelí z uzavřené lukrativní smlouvy s televizemi minimálně do roku 2026 a celková sledovanost je skoro na úrovni alpského lyžování – dosavadní zimní jedničky.

Je to rovněž Fourcade, kdo na nárůstu má lví podíl.

Projít si jeho čísla je ohromující. Sedm velkých a šestadvacet malých křišťálových glóbů. Třiaosmdesát výher v rámci SP, třináct titulů mistra světa, pět zlatých olympijských medailí – dechberoucí. A přitom stále tak neosobní. Čísla, výsledky, statistiky… Ano, sám je miloval a listoval si v nich, jenže

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud