Kadlecova sinusoida hlásí vrchol. Z náhradníka až ke kapitánovi Sparty | iSport.cz
Jakub Dvořák
17. listopadu 2017 • 19:32

Kadlecova sinusoida hlásí vrchol. Z náhradníka až ke kapitánovi Sparty

TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve sportu platí otřepané klišé „Jednou jsi dole, jednou nahoře“. V případě Václava Kadlece a jeho fotbalové kariéry to platí dvojnásob. Kolik pádů a vzestupů už 25letý útočník zažil? Poslední příběh se váže i k současné sezoně.V létě, kdy Sparta zahajovala boj o předkolo Evropské ligy s CZ Bělehrad, se druhá nejdražší posila v historii české ligy nevešla ani do výpravy, která cestovala do Srbska. V listopadu už vedl muž s číslem čtrnáct letenský tým poprvé jako kapitán.

Vraťme se ale zpátky v čase. Do letošního července. Napadlo by někoho udělat z Václava Kadlece kapitána Sparty? Klubu, který má ambice hrát evropské poháry a útočit na mistrovský titul? Zcela upřímně a se vším respektem k 25letému útočníkovi, nejspíš vůbec.

Tehdy měl Kadlec úplně jiné problémy. Trenér Andrea Stramaccioni mu nevěřil. Vytýkal mu špatný přístup. Prý neplnil správně jeho pokyny a vše vyvrcholilo tím, že ho na pár zápasů nevzal ani mezi náhradníky. Jeho, částečně i motivační, rozhodnutí vyvolalo obrovské pozdvižení. Hráč za 73 milionů, kterého Sparta vysvobodila z Dánska, sleduje zápasy v televizi?

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec

Mnoho lidí tomu nerozumělo, spousta fanoušků se smiřovala s tím, že Kadlecova kariéra na Letné skončila.

Jenže stále ještě perspektivní forvard se kousl. Změnil přístup, začal plnit přesně to, co po něm italský trenér chce a najednou byl na lavičce jako žolík, až se postupně dostal do základní sestavy v derby se Slavií. Vše pak vyvrcholilo dvěma góly proti Teplicím. Kadlec dokonce zaujal natolik, že se jeho jméno po čase objevilo i v reprezentaci.

Pokud jste měli možnost s ním mluvit po zápase, slyšeli jste svědomitého hráče, který si je vědom toho, co se s historicky nejúspěšnějším klubem v tuzemsku děje a není mu to jedno. Jaký rozdíl oproti dobám, kdy byl veřejností nálepkován jako „lehkomyslný frajírek“.

Při zranění v Jablonci to nevypadlo vůbec dobře, absence se odhadovala na několik týdnů. Sparta měla jediné štěstí v tom, že Kadlecovu formu převzal Josef Šural a důležitými góly tým táhl. Jinak by už bylo opravdu zle.

Kadlec se však brzy uzdravil, vrátil se do základní sestavy a navíc jako kapitán, kterému trenér Stramaccini důvěřuje. Poprvé v kariéře šel na trávník s tím, že vede Spartu v roli lídra. Když ve 4. minutě jediným gólem po hezké akci rozhodl zápas, Letná bouřila.

Když střídal, fanoušci mu děkovali ve stoje a vyvolávali jeho jméno. Jeho výkonnostní sinusoida se dostává na samotný vrchol. Samozřejmě může zase kdykoliv začít klesat. Je pouze na samotném Kadlecovi, aby to nedopustil a pokračoval ve výkonech, kterými donutil diváky vstávat ze sedadel.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud