Šéf disciplinárky šel Baníku na ruku. Damkové a Peltovi navzdory

Kdo potřebuje vysekat z velkého maléru, měl by se na Bazalech zeptat, kde sehnali tak dobrého advokáta. Trest pro Baník za to, co dopustil na svém stadionu v sobotním utkání se Spartou, je totiž velice milosrdný.
Uzavření hřiště na dva zápasy podmíněně a pokuta 300 tisíc korun. Tak disciplinární komise FAČR potrestala poslední tým tabulky za řádění jeho chuligánů při šlágru se Spartou. Slovo potrestala by se v tomto případě hodilo dát spíše do uvozovek, protože jde o sankci, jejíž mírnost zaráží.
Očekával se totiž mnohem citelnější postih. Ať už na základě precedentů, na který je český fotbal bohužel bohatý, nebo i samotného dění v ochozech ostravského stadionu, jenž sport číslo jedna v očích široké veřejnosti opět jednou patřičně degradovalo.
Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková i nejvyšší boss Miroslav Pelta prohlásili, že mělo dojít k předčasnému ukončení zápasu. Že se tak nestalo, byla jen chyba rozhodčích, skutková podstata činu byla naplněna. A disciplinární komise podle toho měla konat.
Jenže tribunál vedený Richardem Bačkem projevila s Baníkem nepochopitelnou shovívavost. Zřejmě čeká, až na stadionu dojde ke skutečnému neštěstí.