Čermák a Stanciu (ne)dělají Spartě dobrou reklamu. Proč září u rivalů? | iSport.cz
23. června 2020 • 14:00

Čermák a Stanciu (ne)dělají Spartě dobrou reklamu. Proč září u rivalů?

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Udělala Sparta chybu, když dopustila, aby Aleš Čermák a Nicolae Stanciu nyní zářili v barvách jejích úhlavních rivalů z Plzně a ze Slavie? Na první dobrou zní odpověď samozřejmě ano – navíc chybu tuplovanou. Sparta nejenže ani zdaleka nevyužila potenciál obou hráčů, navíc (ve Stanciově případě nepřímo) umožnila, aby posílili její přímou konkurenci. To zní přece jako jasný kopanec na druhou.Nicméně nejúspěšnější klub v zemi za to odsoudit nebo se mu kvůli tomu dokonce vysmívat by bylo příliš jednoduché a laciné. Celá věc je mnohem složitější.

Čermák je odchovanec letenského klubu, jenže v jeho barvách odehrál pouhé dvě sezony, které navíc oddělila hostování ve Vltavínu, Hradci Králové a Mladé Boleslavi.

Zatímco zejména v Mladé Boleslavi se jevil velmi nadějně, v rudém dresu nikdy nepřesvědčil, a tak ho Sparta v létě roku 2017 s lehkým srdcem uvolnila do Plzně, jako by Pavel Horváth, Lukáš Hejda a mnoho dalších předtím pro ni nebylo dostatečným varováním.

Jenže zrovna startovala éra Andrey Stramaccioniho a bombastických nákupů cizinců, takže tomu nikdo nepřikládal velkou pozornost.

I v Plzni technický fotbalista dlouho střídal dobré okamžiky se slabšími, konzervativní trenér Pavel Vrba před ním dával přednost zkušenějšímu Danielu Kolářovi, na kterého byl významným způsobem napojen útočník číslo jedna Michael Krmenčík.

Čermák tak naplno rozkvetl až pod Adrianem Guľou, který ho kdysi lákal ještě do Žiliny. Slovenský trenér dokonale přečetl, 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
3

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud