Hlavně se z toho nezbláznit. Roland Garros je pro Vondroušovou teprve začátek | iSport.cz
Jan Jaroch
8. června 2019 • 21:03

Hlavně se z toho nezbláznit. Roland Garros je pro Vondroušovou teprve začátek

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nejlepší sportovní dokumenty: Senzace o Naganu, skvělý pohled na Sennu a F1
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Karolína Plíšková třetí, Petra Kvitová pátá a Markéta Vondroušová šestnáctá. Tak bude v pondělí vypadat nový žebříček WTA. Od sezony 2016 se všechny tyto tři české tenistky propracovaly do finále grandslamu. Ke dvěma protřelým ranařkám s léty zkušeností dostal český fanoušek nový objekt pro sledování. Originál Markétu, devatenáctiletou holku, která má všechno teprve před sebou. Momentálně všechny tři figurují na pozicích pro Turnaj mistryň v čínském Šen-čenu, tolik na okraj k síle českého ženského tenisu.Co čekat dál od Vondroušové, jíž se obrátí život vzhůru nohama? Dostane se pod drobnohled i výsledkový tlak. Nepůjde o procházku růžovým sadem, ale každá hvězda to musela zvládnout. Už za tři týdny začíná Wimbledon, kde bude mezi nasazenými. Na trávě s nízkým odskokem to pro Maky však nebude žádný med. Bude prohrávat, ne že ne. Na druhou stranu průměrná úroveň jejího tenisu je tak vysoká a konstantní, že i v horší dny dokáže vítězit. „Nečekám, že by měla prohrávat v prvních druhých kolech,“ myslí si její kouč Jiří Hřebec.

Především je však Vondroušová skvělým prototypem hráčky budoucnosti. Tak jako v Paříži vítězná Ashleigh Bartyová, třiadvacetiletá Australanka. Pestrá hra bez stereotypního hitování ze základní čáry, celodvorcový tenis. Tímhle směrem se bude bílý sport ubírat. A Vondroušová může být jeho vrcholnou představitelkou. „Že bude v desítce, to je skoro jasný. A časem si může ještě nějaká grandslamová finále zahrát,“ míní Jiří Hřebec.

Roland Garros 2019, ač skončilo skličujícím výsledkem, není žádný konec. Ale teprve začátek. A po něm platí dvojnásob: Hlavně se teď z nové situace nezbláznit.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud